logo

23 Haziran 2014

Dünya Kupası’nda kimler çıktı? Kimler veda etti?

2014 Dünya Kupası’nda gruplarda ikinci maçlar sona erdi ve son maçlar öncesinde ikinci tura yükselmeyi garantileyen 6 takım belli oldu.

Bu yaz Brezilya’da düzenlenen 2014 Dünya Kupası’nda grup aşamalarında ikinci maçlar sona erdi ve ortaya çıkan tabloya göre 6 takım, bir üst tur biletini almayı garantiledi.
Arjantin, Belçika, Hollanda gibi favori ekipler taraftarlarını şaşırtmazken, bahsi geçen altı takım arasında en dikkat çekici ekipler ise büyük birer sürprize imza atan G Grubu lideri Kosta Rika ve B Grubu’nda lider Hollanda ile aynı puana sahip olan Şili oldu.
Honduras, Bosna Hersek, İngiltere, İspanya, Avustralya, Kamerun gibi ekiplerin Dünya Kupası’na veda etmesi son maçlar öncesinde kesinleşirken, ikinci maçlar sonunda kendi gruplarında ilk iki sıraya giremeyen Hırvatistan, Japonya, Yunanistan, Uruguay, İsviçre, İran, Gana, Portekiz, Rusya ve Güney Kore’nin tur umutları ise son maçlara kaldı.
G GRUBU’NDA CAN PAZARI!
G Grubu’nda son maçlar öncesinde 4 takımın da ikinci tura yükselme şansı bulunuyor. Gruptaki üçüncü maçlar 26 Haziran Perşembe günü oynanacak. Aynı saatte başlayacak maçlarda, ABD ile Almanya ve Portekiz ile Gana mücadele edecek. ABD-Almanya karşılaşmasının berabere bitmesi halinde, bu iki takım adlarını ikinci tura yazdıracak. Portekiz ile Gana’nın yenişememesi durumunda da ABD ve Almanya ikilisi son 16 takım arasına kalacak. Portekiz ya da Gana ise tur atlayabilmek için son maçtan 3 puan çıkarıp, ABD-Almanya mücadelesinde bir tarafın galip gelmesini bekleyecek.
İKİNCİ TURA YÜKSELEN TAKIMLAR ŞU ŞEKİLDE;
B GRUBU:
Hollanda – Şili

C GRUBU:
Kolombiya

D GRUBU:
Kosta Rika

H GRUBU:
Belçika

F GRUBU:
Arjantin
GÜNÜN MAÇLARI:
HIRVATİSTAN-MEKSİKA
Meksika ile Hırvatistan arasındaki karşılaşma TRT 3 SPOR’dan TSİ ile 23:00’da naklen yayınlanacak.
KAMERUN-BREZİLYA
Brezilya, A Grubu’nda iddiası kalmayan Kamerun karşısında galip gelerek gruptan lider çıkmak istiyor. Saat 23:00’te başlayacak mücadeleyi hakem Jonas Eriksson yönetecek. Maç TRT1’den naklen yayınlanacak.
HOLLANDA-ŞİLİ
2014 Dünya Kupası B Grubu son maçlarında Hollanda ile Şili liderlik için karşı karşıya geliyor. Sao Paulo şehrinde bulunan Corinthians Arena’da oynanacak mücadele Türkiye saati ile 19.00’da başlayacak. Maç TRT3 SPOR’dan naklen yayınlanacak.
AVUSTRALYA-İSPANYA
Dünya Kupası B Grubu’nda hiçbir şansı kalmayan Avustralya ile İspanya karşı karşıya gelecek.kazanmanın ya da kaybetmenin bir anlam taşmadığı maç TSİ 19.00’da başlayacak. Maç TRT1’den naklen yayınlancak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
730 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.