logo

Doktor ve hemşireye dayak

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde hasta yakını saldırdığı doktorun burnu ve kolunu kırılırken, araya giren hemşirenin de kolu kırıldı. Mahkemeye sevk edilen saldırgan, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Servisi’nde yatmakta olan kardeşi Hüseyin Yöndem’i ziyaret eden Savaş Yöndem, Dr. İstemihan Öztürk’ten bilgi aldı.

Savaş Yöndem, bir anda doktora önce kafa attı, sonra da yumrukla saldırdı. Yöndem araya giren hemşire Mehpare Kaya’ya da saldırdı.

Olay yerine gelen polis ve güvenlik görevlileri, hasta yakınını etkisiz hale getirdi.

Burnu ve sağ kolu kırılan Dr. İstemihan Öztürk ile sağ kolu kırılan hemşire Mehpare Kaya tedavi altına alındı.

Adliyeye sevk edilen Savaş Yöndem adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saldırıyı hak etmediğini belirten Öztürk, “Ben hemşire hanıma bir hasta hakkında bilgi verdiğim sırada hiç beklemediğim bir anda kafa atıp yumruklarla saldırdı. O sırada ben en az 10-15 yumruk saydım kafama doğru. O anda bilincimi kaybettim ve gerisini hatırlamıyorum” dedi.

Hemşire Mehpare Kaya ise “Bizim 6 aydır bebeğimiz gibi baktığımız bir hastaydı. Hasta yakını doktorun üzerine çıkmış yumruklarla saldırırken ben arkasına geçip kendime doğru çektim. O sırada beni kollarımdan tutup tartakladı. ‘Bana niye saldırıyorsun’ diye bağırınca tekrar doktora yöneldi. O sırada doktorumuz çok kötü durumdaydı” diye konuştu.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Metin Görgü olayı kınadığını açıklayarak, “Çok üzücü bir durum. Asistanımız en az 1,5 ay çalışamayacak durumda. Hemşiremiz o da doktorumuzu kurtarmak isterken zarar gördü ve kolu kırıldı. O da bir süre çalışamayacak. Bizim elimizi kolumuzu bağlayıp kırdılar” dedi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde toplanan hastane çalışanları ve sendika temsilcileri, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı protesto etti.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.