logo

Doğurduğu bebeği bodruma attı

Adıyaman Üniversitesi öğrencisi olan ve sınıf arkadaşıyla olan birlikteliğinden hamile kalan 19 yaşındaki Deniz D., dünyaya getirdiği kız bebeği, yaşadığı evin bodrum katında doğurup attı.

Diyarbakırlı olduğu öğrenilen Adıyaman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Deniz D., kimliği açıklanmayan sınıf arkadaşı ile girdiği ilişki sonucu hamile kaldı.

Deniz D., öğleden sonra sancıları artınca 1778 numaralı sokakta kirada oturduğu dairenin bulunduğu apartmanın bodrum katına inerek, tek başına kız bebeğini dünyaya getirdi.

Doğurduğu bebeği bodrum katta bulunan tahta beşiğe bırakıp evine çıkan Deniz D., bayıldı. Telefonlara cevap vermemesi üzerine eve gelen arkadaşlarının baygın şekilde bulduğu Deniz D., ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla özel bir hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

Arkadaşlarının merdivenlerdeki kan izini takip ederek buldukları bebeğin, ihbar üzerine gelen sağlık görevlileri tarafından öldüğü belirlendi. Bebeğin cesedi, otopsi için Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi.

Hastanede tedavisi süren Deniz D.’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, bebeğin kimliği açıklanmayan üniversite öğrencisi babası ise polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.