logo

Devlet okullarında hafta sonu kursları açıklamsı

Başbakan Erdoğan, ‘paralel yapı’ operasyonuna değindiği konuşmasında, sık sık tekrar ettiği ‘çocuklarınızı bunların okullarından alın’ çağrısını yineledi ve devlet okullarında hafta sonları ücretsiz kurslar verileceğini söyledi.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın, Haliç Kongre Merkezi’ndeki bayramlaşma töreninde konuştu.

Gündeminde yine ‘paralel yapı’ operasyonları olan Başbakan Erdoğan, “Çocuklarınız bunların okullarına gitmesin. Çocuklarınızı alın o okullardan” çağrısını yineledi.

Devlet okullarının bir eksiği bulunmadığını ve daha da iyi olması yönünde adımlar atıldığını söyleyen Erdoğan, “Bir karar aldık ve cumartesi ile pazar günleri ücretsiz takviye kurslar verilecek” dedi.

Erdoğan’ın törendeki konuşmasından satır başları şöyle:
— Bir tanesi de ellerinde kelepçe ile şov yapıyor… İçeride çok zamanın olacak, orada hatimler indirisin. Bunun istismarını niye yapıyorsun? Samimi ve dürüst değiller… Pensilvanya, ‘Bizim o polislerle işimiz yok’ diyordu. Gelenler ve gidenlerden belli oluyor, hepsi çıktı meydana… İnine girdik ve girmeye de devam edeceğiz.

— Bu can bu bedende oldukça bu mücadele devam edecektir. Çünkü bunlar benim şahsıma ihanet etmediler, bu ülkeye bu millete ihanet ettiler. Tabanlarını ve bunlara gönül verebleri tenzih ederim. Bunları yönetenlerin uygulamalarıdır bunlar…

— Türkiye’nin de çabalarıyla Gazze’de ateşkes sağlanması yönünde önemli ilerlemeler kaydedildi. İsrail, on yıllardır hukuk tanımadığı gibi bugün de hukuk tanımıyor. Bugün de ateşkeslere riayet etmiyor. Yine de en azından Gazze’ye geçici bir süre insani yardım sağlanabilmesi için ateşkes girişimlerimizi sürdürüyor, ateşkesin kalıcı olması için de çok yoğun çaba sarf ediyoruz.

— Dünyanın hiçbir yerinde, tarihin hiçbir döneminde böyle hukuksuz, insafsız, vicdansız bir saldırı meşru müdafaa olarak görülmez, savunma hakkı olarak görülemez. İsrail’in bu insanlık dışı saldırıları, bu soykırım girişimini terörle mücadele gibi sunması, dünyadaki bazı devletlerin de maalesef buna inanmaları insanlık adına yüz kızartıcı bir durumdur.

— İddialı konuşuyorum; Cumhuriyet tarihinde Türkiye dışındaki Türkmen kardeşlerinin yanında bizim gibi var olan bir hükümet olmamıştır.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
684 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.