logo

Davutoğlu: Rezalet, ihanet…

Ahmet DavutoğluKOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’ne katılan Başbakan Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada HDP ve CHP’yi hedef aldı.

Başbakan Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Rusya ziyaretini eleştirirken şu ifadeleri kullandı:

“HDP Eş Genel Başkanı’nın Rusya’da, ‘Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi yanlıştı’ demesi tam bir rezalet ve tam bir ihanettir. Böyle bir süreçte Rus uçakları masum Türkmenleri, masum Arapları, masum Kürtleri Azez’de, Halep’te, İdlip’te, Bayırbucak’ta bombalarken koşa koşa Rusya’ya gidip destek bildirmek açık bir şekilde bu millete ihanet etmektir. Bu açık bir aymazlıktır.”

Demirtaş, dün Rusya’da Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la görüşmüş, görüşmenin basına açık kısmında, düşürülen Rus uçağı için “Bu konuda hükümetin tutumunun yanlış olduğunu ifade ettik. Devletler arasında sorun yaşanabilir, krizler çıkabilir. Her zaman diplomasi kanallarının açık olması ve sorunların diyalog ile çözülmesi yolunu benimsedik” demişti.

‘Böyle milletvekili size yakışır’

Davutoğlu, konuşmasında CHP’li Eren Erdem’in sarin gazı iddialarını ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun eleştirdi, şu ifadeleri kullandı:

“Maalesef CHP Genel Başkanı ve yönetimi açıkça bu ifadeleri kullanarak hainlik eden, iftira ederek Türkiye’nin itibarını zedeleyen bu sözler karşısında yeterli tepkiyi göstermediler. Aksine ‘Biz bu milletvekilini yedirtmeyiz’ dedi, Sayın Kılıçdaroğlu. Bizim kimsenin milletvekilinin yedirilmesi gibi bir derdimiz yok. Milletvekiliniz hayırlı uğurlu olsun size. Böyle milletvekili de size yakışır”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
401 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.