logo

Cumhurbaşkanı Gül’den ‘bayrak’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Gül, Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki kışlada Türk bayrağının indirilmesini şiddetle kınadığını söyledi. Gül, “Bu ve benzeri çirkin tahrikler amacına ulaşamayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki kışlada Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesini değerlendirdi.

Olaya tepki gösteren Cumhurbaşkanı Gül, “Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda direkteki Türk Bayrağı’nın bir gösterici tarafından indirilmesini şiddetle kınıyorum. Şunu açıkça vurgulamak isterim ki, bu ve benzeri çirkin saldırı ve tahrikler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” diye konuştu.

Sağduyu çağrısı yapan Gül, “Sorunların çözümü sürecinde, herkesi sorumlu davranmaya, provokatif eylem ve söylemlerden kaçınmaya çağırıyorum” dedi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen gösteriler sırasında bir kişi, 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’na bağlı kışladaki Türk bayrağını indirmişti.

MECLİS BAŞKANI DA KINADI
Olaya ilişkin bir kınama da TBMM Başkanı Cemil Çiçek’ten geldi. Çiçek, “Hürriyetimiz ve bağımsızlığımızın sembolü olan al bayrağımıza yapılan menfur saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Milletimizin onuruna yapılan bu saldırının cezasız kalmaması için gerekli her türlü takibatın yapılacağına inanıyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.