logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Komisyon kararı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu’nda tasfiye kararı alınan “paralel yapı”nın 2015’te ‘kırmızı kitap’ olarak bilinen Milli Siyaset Belgesi’ne de gireceğini söyledi.

Recep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı‘nda Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla öğle yemeği verdi.

Burada büyükelçilere seslenen Erdoğan, Meclis Soruşturma Komisyonu‘nun 4 eski bakanı Yüce Divan‘a göndermeme kararını ilk kez değerlendirdi.

Komisyondan sonra nihai kararın Meclis’te verileceğine işaret eden Erdoğan, “4 eski bakan üzerinden kurgulanan süreç tamamen umutsuz bir süreçtir. Bundan sonraki süreç Parlamento. Ama dert bu mu, dert başka” dedi.

Erdoğan, “17 ve 25 Aralık iddiaları seçimlerde zaten yargılandı. Millet kararını sandıkta zaten vermiştir. Siyaseti şantaj montaj gibi olaylarla kurgulamalarına asla göz yumulamaz. Türkiye’nin tüm kurumlarıyla normalleşmesiyle Türkiye hedefine ilerleyecektir” diye konuştu.

Soruşturmaya konu olan 17 ve 25 Aralık operasyonlarına da değinen Erdoğan, şunları söyledi:

“En mütevazi hesaplamayla 17 ve 25 Aralık darbe girişiminin Türkiye’ye maliyeti 120 milyar dolar oldu. Eğer başarılı olsaydılar, eğer azmettikleri gibi başbakanı, ‘dönemin başbakanı’ yapabilselerdi, inanın bu maliyet kat kat fazla olacaktı.”

Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu’nda tasfiye kararı alınan “paralel yapı“nın 2015’te ‘kırmızı kitap‘ olarak bilinen Milli Siyaset Belgesi‘ne de gireceğini söyledi.
Erdoğan, “Bu artık böyle bir örgüttür” ifadesini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.