logo

27 Ocak 2015

Cristiano Ronaldo tarihi cezayla karşı karşıya!

La Liga’da Cordoba ile oynanan maçta kırmızı kart gören Real Madrid’in yıldızı Cristiano Ronaldo, çok ağır bir ceza ile karşı karşıya…

Cristiano Ronaldo-kırmızı kartLa Liga’da Real Madrid’in oynadığı ve 2-1 kazandığı karşılaşmada gördüğü kırmızı kart ile bir anda tepkileri üzerine çeken Cristiano Ronaldo’nın çok ağır bir ceza alabileceği ortaya çıktı.

İspanyol basının önde gelen gazetelerinden ”Mundo Deportivo”da yer alan haberlerde Cordoba maçında Edimar’a atığı tekme nedniyle kırmızı kart gören Cristiano Ronaldo’nun tam 12 maç ceza alması gündemde. 3 kez FIFA Ballon d’Or ödülünü kazanan Portekizli yıldızın, disiplin komitesinin toplantısında ”aşırı saldırganlık” nedeniyle suçlu bulunması halinde 12 maç ceza alabileceği iddia edildi. Ronaldo 12 maç ceza alması durumunda ligde Atletico Madrid, Barcelona, Sevilla ve Villarreal ile oynanacak kritik maçlarda da forma giyemeyecek.

Diğer taraftan Real Madrid’e yakınlığı ile bilinen Marca gazetesi, karşılaşmanın hakemi Alejandro Hernandez’in raporunda Ronaldo’nun kırmızı kartı için tuttuğu raporda ”aşırı saldırganlık” konusunun yer almadığını belirtti.

Real Madrid’in yıldızı Ronaldo’nun alacağı cezanın birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Kaynak : Sporx

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.