logo

‘CHP’ye oy verenler rahatsız’

Başbakan Erdoğan Sakarya mitinginde cumhurbaşkanı seçimi üzerinden başta CHP olmak üzere muhalefet partilerine yüklendi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da düzenlenen mitingde halka seslendi.

Konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden ‘Pensilvanya’ ve muhalefet partilerini eleştiren Erdoğan, “10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yeni bir şer ittifakı kurdular” dedi.

CHP’lilerin de ‘çatı aday’dan rahatsız olduklarını öne süren Erdoğan, “CHP’nin Pensilvanya ile ittifakından rahatsızlar. CHP’lı kardeşlerim çatı aday diye sunulan sanal, ithal adaydan rahatsızlar” diye konuştu.

Erdoğan, Artin’in Hopa ilçesinde bir grubun İnsani Yardım Vakfı’nın TIR’ına saldırmasına da değindi. Türkiye’yi bu vandallara bırakmayacaklarını söyleyen Başbakan, “Hopa’da bu şer cephesinin maskesi düştü” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bunlar küçük olsun bizim olsun derdindeler. Bu nedenle belirli merkezlerde sıkışıp kaldılar. Birisi Kürtlerin partisiyiz diyor ama birinci parti biz oluyoruz. Diğeri Türkçü partiyiz diğer ama geride nal topluyor biz gene birinci oluyoruz.

Birisi kumsalların partisi olduğunu söylüyor. O kumsallarda sahillerde birinci parti yine AK Parti. Çünkü biz 77 milyonun partisiyiz. Bizim farkımız bu. Yaptıkları bütün ahlak sışı saldırılara rağmen milleti aldatamadılar. Benim aziz kardeşlerim basiret sahibidir. Şimdi inşallah milletim hesabını görecek ve hukuk içinde hesabını ödeyecekler. Biraz sabır.

Türkiye’nin milli kurumlarına, değerlerine, projelerine yapılan ihaneti kardeşiniz çok yaşadı. Bunlar ihanet şebekesi. Mafyayı, çeteleri nasıl çökerttiysek bu ihanet şebekesini de öyle çökerteceğiz. Şimdi yeni bir ittifak kurdular. 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bir şer ittifakı. Aynı safha dizildiler. Tespih tanesi gibi yan yana geldiler. Kim var bu ittifakta. CHP var, kuyruğunda MHP var. İrili ufaklı oyları yüzde 1 olmayan milletten teveccüh görmeyen partiler var.

İttifakın içinde bir kez daha Pensilvanya ihanet çetesi var. AK Parti milletle ve milletin kurduğu ittifakla yürüyor. 2007 halk oylamasında yine böyle şer ittifakı kuruldu. Millet yüzde 69’la anayasa değişikliğine evet dedi. Milletin cumhurbaşkanı seçmesine hayır dediniz de şimdi hangi yüzle milletin karşısına gelecekler.

Millet bu şer ittifakına bir kez daha gereken cevabı verecek. Çünkü CHP’ye oy vermiş kardeşlerim bu ittifaktan rahatsızlar. CHP’nin Pensilvanya ile ittifakından rahatsızlar. CHP’lı kardeşlerim çatı aday diye sunulan sanal, ithal adaydan rahatsızlar. CHP’nin genel müdürü ‘Tıpış tıpış gidip bu adaya oy vereceksiniz’ diyor. Böyle bir genel müdür olur mu? MHP tabanı da edilgen, pasif bir hale getirildi.

İHH TIR’INA SALDIRI
Hopa’da vandallar bu yardım örgütüne alçakça saldırıyor. Bakalım dini duyguları istismar eden CHP, bu alçakça saldırıya ne diyecek Acaba CHP, bu vandallığı öven milletvekillerine ne yapacak, ne diyecek Bakalım MHP yönetimi, bunu nasıl izah edecek? Biz Türkiye’yi bu vandallara bırakmadık ve bırakmayacağız. Hopa’da işte bu şer cephesinin maskesi düştü. Her türlü değerin istismarını yapan bu cephenin gerçek niyeti ortaya çıktı. Bunun altından kalkamayacaklar. Milletim bu saldırıya sandıkta gereken cevabı verecektir.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
691 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.