logo

CHP’li Serter’den çatı adaya tepki

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanlığı için gösterdiği ortay aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nu reddettiğini belirterek, “İhsanoğlu ismine inanamadım, o kadar sürpriz oldu. Sürprizin ötesinde şok oldu. O şoku, atlatma niyetinde değilim” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çatı aday olarak gösterilmesini değerlendirdi.

Böyle bir adayı reddettiğini ifade eden Serter, bunun olamayacağını kaydetti.

Serter, baştan itibaren ortak aday gösterilmesi gerektiğini savunduğunu dile getirerek, “Ancak gösterilecek ortak adayın CHP’nin 90 yıllık mücadelesine, ilkelerine ve ideolojisine de uygun aday olması beklentisi taşıdık. Bununla tamamıyla ters düşecek adayı CHP teklif ettiğinde, bunu içselleştirmemiz zordur” dedi.

Güçlü muhalefetin zorluğuna işaret eden Serter, güçlü muhalefet yapmanın, iktidar partisinin çizgisine uygun, ona yakın, Başbakan ile aynı kulvarda yer alan, paralel hüviyet sergileyen adayı bulup, muhalefetin teklifi olarak sunmak olmadığını vurguladı.

‘BU KOLAYCILIKTIR, GÜÇLÜ MUHALEFET DEĞİLDİR’
Serter, CHP’ye böyle bir muhalefet anlayışı yakışmayacağını kaydederek, “Bu kolaycılıktır, güçlü muhalefet değildir. CHP’nin bunca yıllık mücadelesi ve çizgisini inkar anlamı taşır” diye konuştu.

‘BENİM GİBİ DÜŞÜNENLER ÇOK’
Serter, İhsanoğlu isminin çok büyük bir sürpriz olduğunu vurgulayarak, “İnanamadım o kadar sürpriz oldu. Çeşitli isimlerden söz ediliyordu, bazılarına daha sıcak bakıyorduk. Ama bu sürprizin ötesinde şok oldu. O şoku, atlatma niyetinde değilim” görüşünü dile getirdi.

Parti içinde kendisi gibi düşünenlerin sayısının çok olduğunu belirten Serter, çeşitli yerlerden vatandaşların aradığını, tepki gösterdiğini anlattı.

‘BUGÜN SUSMA DEĞİL, KONUŞMA GÜNÜ’
Serter, bugünün susma değil konuşma günü olduğunu söyledi.

İstifa etmeyi düşünüp düşünmediği sorusu üzerine Serter, istifanın kolay kullanılabilir bir araç olduğunu, bunu telaffuz etmek istemediğini belirtti.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.