logo

Çatışmada 9 Azeri askeri öldürüldü

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, gece geç saatlerinde Ağdam ve Terter bölgesinde Azerbaycan askeri mevzilerine sızmaya çalışan Ermeni keşif ve sabotaj birliklerinin tespit edildiği ve bunun üzerine karşılıklı ateş netecesinde çatışma çıktığı bildirildi. Çıkan şiddetli çatışma sonrasında Ermeni askerlerin kayıp vererek geri çekildikleri, Azerbaycan ordusundan da kayıpların olduğu açıklaması yapıldı. Azerbaycan Savunma bakanlığı’ndan kayıp […]

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, gece geç saatlerinde Ağdam ve Terter bölgesinde Azerbaycan askeri mevzilerine sızmaya çalışan Ermeni keşif ve sabotaj birliklerinin tespit edildiği ve bunun üzerine karşılıklı ateş netecesinde çatışma çıktığı bildirildi.

Çıkan şiddetli çatışma sonrasında Ermeni askerlerin kayıp vererek geri çekildikleri, Azerbaycan ordusundan da kayıpların olduğu açıklaması yapıldı.

Azerbaycan Savunma bakanlığı’ndan kayıp sayısıyla ilgili bilgi verilmezken, Azerbaycan APA haber ajansı, çatışmalarda 9 Azerbaycan askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan bir diğer açıklamada, Gazah bölgesinde de, Ermeni askerlerin ateşkes ihlali yapması nedeniyle Azerbaycan ordusundan İsa Almazov isimli bir askerin hayatını kaybettiği belirtildi.

Savunma Bakanlığı yetkilileri, hayatını kaybeden askerlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerini iletti.

Haber Kaynağı: http://www.yeryuzuhaber.com

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.