logo

Canlı bombanın kimliği belli oldu

İstiklal Caddesi’nde 4 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğu kesinleşti. Canlı bombanın babası ve kardeşi gözaltına alındı.

taksim-canlı bomba-İstiklal CaddesiAdli Tıp Kurumu, dün İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısını gerçekleştiren kişinin kimliğini belirlemek üzere yaptığı çalışmayı tamamladı.

Canlı bomba şüphelisinin cesedinden alınan DNA ve kan örneklerinin, Mehmet Öztürk’ün yakınlarından alınan örneklerle eşleştiği tespit edildi.

BABASI VE KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI

DNA eşleştirmesi sonucu dünkü Taksim saldırısının faili olduğu belirlenen canlı bombanın babası ve kardeşi Gaziantep’te gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan baba N.Öztürk ve oğlunun, polislere ‘canlı bomba’ olarak kendisini patlatan Mehmet Öztürk’ün 2013 yılında evden ayrılarak İstanbul’a gittiğini ve o günden sonra çok az görüştüklerini söylediği öğrenildi.

Ailesinin daha önce kayıp başvurusunda bulunduğu Mehmet Öztürk’le ilgili araştırma yapan polis, IŞİD terör örgütüne katıldığını saptadı. ‘Canlı bomba’ Mehmet Öztürk, IŞİD üyeliğinden arananlar listesindeydi.

Gözaltında olan canlı bombanın babası ile kardeşinin sorgulaması devam ediyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
622 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.