logo

04 Ağustos 2014

‘Bu riski almak için henüz çok erken’

Ersun Yanal, ‘F.Bahçe, Sevilla karşısında yumuşak kaldı’ eleştirilerine net bir yanıt verdi.

Sheffield mağlubiyetinin ardından gelen 2-0’lık Sevilla yenilgisi bile teknik direktör Ersun Yanal’ın moralini bozmadı. İspanyol temsilcisinin sert futbolunu ve buna müsaade eden hakemi eleştiren şampiyon teknik adam, gelecek adına taraftarlara umut dolu mesajlar verdi. Zamanla agresiflerini arttıracaklarını belirten Yanal, karşılaşmanın ardından yaptığı durum değerlendirmesinde şu tespitlerde bulundu:

”BU RİSKİ ALMAK İÇİN HENÜZ ERKEN”

”Rakip çok agresifti. Ancak biz bu sertliğe karşılık verseydik, sakatlık çıkabilirdi.. Bu riski almak için henüz erken. Bu nedenle sahada yumuşak kalmış gibi gözükebiliriz. Mücadele anlamında memnun kaldım.
18 günlük hazırlık süresinde henüz sakatlık yaşamadık. Bu bizim için daha önemli bir durum. Zorlu süreçte her oyuncuya ihtiyacım var. Kimsenin takımdan ayrı kalmasını istemiyorum. Agresiflik konusuna gelince… Biz zamanı gelince agresif olacağız. Onu da hepiniz göreceksiniz.

Diego henüz maçın başında ayağına ciddi bir darbe aldı. Hatta oyundan çıkarmayı düşündük. Ama kendisi bize devam etmek istediğini iletince biz de bu kararımızdan vazgeçtik. Her geçen gün temposunu yükseltiyor. Asla tartışılacak bir oyuncu değil.

”HAKEM YÜZÜNDEN!”

Açıkcası Sevilla bizden daha hazır durumda. Sonuçta önümüzdeki hafta Şampiyonlar Ligi şampiyonu Real Madrid’le Süper Kupa finali oynayacaklar. Saha içinde çok sertler. Emre ve Caner’in de kart görmesi normal. Bu bir tepkiydi.
Hazırlık maçı olmasına rağmen rakip resmi maç gibi sertti. Hakem de göz yumunca sinirler gerildi. Keşke küçük gerginlikler yaşanmasaydı ama maalesef ki bu tip şeyler futbolun içinde olduğunu unutmamak gerekir.”

Etiketler: » » » » » »
Share
560 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.