logo

22 Aralık 2015

Bitlis’te çatışmada 1 şehit daha!

Pazartesi günü de 2 askerin şehit olduğu, 8’inin yaralandığı Bitlis’in Sehi Ormanları bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit olurken 1 asker de yaralandı. Çatışmalarda 2 PKK’lı öldürüldü.

asker-komando-operasyonBitlis’in Sehi Ormanları’nda dün askerlerin arazi arama tarama çalışmaları sırasında, PKK’lılar araziye yerleştirdiği el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumandayla patlatması sonucu uzman çavuş Samet Pişkin ve uzman onbaşı Eren Kılıç şehit oldu, 8 asker ise yaralandı. Bu saldırının ardından bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı ve operasyonlar sırasında bir grup PKK’lıyla sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Çatışmalarda 2 PKK’lı da ölü ele geçirildiği belirtilirken, yaralı asker Bitlis Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Genelkurmay Başkanlığı, Bitlis’in Sehi Ormanları bölgesinde devam eden operasyonlarla ilgili şu açıklamayı yayınladı:

“22 Aralık 2015 tarihinde saat 12.00’de Bitlis ili Sehi Ormanları bölgesinde devam eden operasyon esnasında Bölücü Terör Örgütü mensupları ile çıkan çatışmada Kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuştur. Çıkan çatışmada, iki Bölücü Terör Örgütü mensubu silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
262 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET