logo

‘Başbuğ görevini yapmadı’

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’u suçladı. Yalman’a göre Başbuğ görevini yapmadı.

 Orgeneral Aytaç YalmanEski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’u eleştirdi.

Yalman, 5-7 Mart 2003 tarihinde Birinci Ordu Komutanlığı’nda gerçekleştirilen ve “Balyoz” davasına dayanak oluşturan seminer hakkında İlker Başbuğ’un kendisine bilgi vermediğini söyledi.

Yalman, “Bu bilgiyi bana vermedi, yani görevini yapmadı. Biz görevinizi yapsaydınız balyoz olarak isimlendirilen dava olmayacak, yüzlerce suçsuz insan cezaevinde olmayacaktı” diye konuştu.

İlker Başbuğ, “Suçlamalara Karşı Gerçekler” adlı kitabında Aytaç Yalman için “Aytaç Paşa, Kuvvet Komutanı olmayıp da edip paşa olsaydı ne Ergenekon olurdu, ne Balyoz” ifadesini kullanmıştı.

‘BÖYLE EDEPSİZLİK OLUR MU’
Hürriyet gazetesine konuşan Aytaç Yalman, İlker Başbuğ’u sert sözlerle eleştirdi.

Aytaç Yalman, şöyle konuştu:

“Böyle büyük bir edepsizlik olur mu! Ben bu Balyoz’u, hareketin başından beri engellemeye, durdurmaya çalışmış bir insanım. Beni itham edecek şekilde konuşunca ‘Haddini aştın sen’ dedim. Seni terfi ettiren insana ‘Bu gelmeseydi’ diyorsun. ‘Falanca gelseydi bunlar olmazdı’ diyorsun. Bu kadar büyük bir itham altında bırakıyor beni.”

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.