logo

Başakşehir’e dev yatırım

Başakşehir’in tam merkezinde bulunan 115 bin metrekarelik ihale için imzalar atıldı. Projede tamı tamına 1 milyar 42 milyon TL harcanacak.

başakşehire 1 milyar liralık dev yatırımBaşakşehir Belediyesi tarafından Başakşehir’in merkezinde bulunan 115 bin metrekarelik arazi için düzenlenen ihalede; Fuzul Grup, Seha Yapı ve Suudi Arabistan merkezli Al-Zamil Gayrimenkul tarafından oluşturulan konsorsiyumun kazandığı ihale hakkında son aşamaya gelindi ve imzalar atıldı. İnşaat çalışmalarının 2016 yılının ilk aylarında başlaması planlandı. Projenin 2018 yılında bitirilmesi bekleniyor.

1 milyar 42 milyon TL ciro bedeli ile kazanılan Başakşehir ihalesinin tarafları arasında tüm imza süreçleri tamamlandı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, İttifak Holding CEO’su Tahir Atila, Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık ve Al-Zamil Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhamid Abdullah Al- Zamil’in bir araya geldiği günün sonunda ihale ile ilgili tüm imzalar atıldı.

Şimdiden Başakşehir’in en büyük yaşam alanlarından biri olarak anılan projenin karma yapıda 1500 adet konut ve çok sayıda ticari üniteyi kapsaması planlanıyor. Başakşehir bölgesinin değerlenmesinde büyük rol oynayacak olan proje için titizlikle çalışmalar başladı. 4 ayrı firma tarafından mimari konsept projelerinin tamamlanmasının ardından seçilen proje ile 2016 yılının ilk yarısında inşaata başlanması öngörülüyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
641 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET