logo

Başakşehir kışa hazır

başakşehir kışa hazıeBaşakşehir Belediyesi; Fen işleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri, Destek Hizmeler Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri kış mevsiminde en çok kar yağışı alan ilçemizde, vatandaşların ve araçların yağışlardan olumsuz etkilenmemesi için hazırlıklarını tamamladı.

 

Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelindeki mahallelerde 46 kar küreme ve tuzlama aparatlı araçları, 20 transit araçlarını bir yağış durumunda hazır hale getirdi.  Müdürlük bünyesinde elle tuzlama ekibi, 16 adet jcb iş makinesi, 3 adet greyder, 2 adet ekskavatör, 1 adet kombine kanal açma aracı, 40 adet saha takip aracı karla mücadele için hazırlandı. Yoğun kar yağışında 185 personelin çalışacağı ilçede 3000 ton tuz kullanılması hedefleniyor. Ekipler kış döneminde 3 bölgeye ayrılarak çalışacak.   Birinci bölge olarak Başakşehir, ikinci bölge Bahçeşehir  üçüncü bölge ise  Altınşehir, Şahintepe, Güvercintepe olacak. İlçede ana ve ara arter olmak üzere 1034 sokak, 257 cadde, 27 bulvar bulunuyor. Ana arterlerde Büyükşehir belediye başkanlığı ekipleri ara sokak ve caddelerde ise Başakşehir Belediyesi ekipleri ve araçları çalışacak.

Müdürlükler el ele

Kış çalışmalarına katılan Park ve Bahçeler Müdürlüğü vatandaşların kış aylarını rahat ve sorunsuz geçirebilmeleri için Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde, araç ve personel yardımlarında bulunarak destek sağlayacak. Müdürlük ayrıca gece ve gündüz ekibi olmak üzere 30 kişilik personelle tuzlama çalışmalarına katılacak.

Zabıta Müdürlüğü ise ekipleriyle trafiğin seyrini kolaylaştırarak, yollarda oluşabilecek olumsuzlukları merkeze ileterek destek sağlayacak. Merkeze ulaştırılan bilgiler hızla Fen İşleri Müdürlüğüne iletilerek, sorunlu alana müdahale edilecek. 

 

Karla Mücadele çalışmalarına katılan diğer bir müdürlük olan Temizlik İşleri Müdürlüğü de vatandaşların özelikle toplu ulaşım istasynlarında kar yağışından olumsuz etkilenmesi için çalışmalar yürütecek. Okullar, hastaneler, sağlık ocakları, camilerin etrafında kar küreme ve temizleme çalışmaları yürüterek destek sağlayacak. Müdürlük aynı zamanda Fen İşleri Müdürlüğüne araç desteği de verecek.

Vatandaşla sürekli iletişim halinde olunacak

Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İletişim Merkezi ise vatandaşların taleplerini, ihbarlarına anında cevap verecek. 18 personeli, 3 Vardiya planıyla 7/24 kış ayı boyunca Telefon, İnternet, onlinechat gibi kanallar vasıtası ile  vatandaşlardan gelecek talepleri alınarak ilgili birimlere iletilecek. İletişim Merkezi; 112, Başakşehir itfaiye ekipleri, 153 İBB Beyaz Masa, AKOM gibi dış kurumlarla koordineli çalışarak vatandaşların zaman kaybı yaşamadan hizmet alabilmelerini sağlayacak.

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
976 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.