logo

Başakşehir Belediye’si Engelsiz Yaşam Fuarı’na katıldı

8. EYAFexpo “Engelsiz Yaşam Fuarı” Yeşilköy’de bulunan CNR İstanbul Fuar Merkezi’nde Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla başladı.

başakşehir belediyesi engelszi yaşam fuarıEngelsiz Yaşam Fuarı Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ziyarete açıldı. Fuarın amacı yaşlı ve engelli kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak projeler ve hizmetlerin onlara ulaşmasını sağlamak. Fuarın açılışında İşitme Engelliler Orkestrası mini bir konser verdi. Konserin ardından sanatçı Zara’da onlara katılarak şarkılar söyledi.

Sanatçı ve Dünya Engelliler Vakfı Başkanı  Metin Şentürk açılış konuşması yaptı. Şentürk konuşmasında “Ülkede ve dünyada engelliler adına ve yararına yapılan iyileştirmeler var. Şunu unutmayın, ben engelimi müzikle aştım. Kimi sporla kimi siyasetle kimi sanatla engelini aşarak hayata tutunmanın bir yolunu bulmak zorunda. Engelli kardeşlerimize şunu tavsiye ediyorum. Hepimizin bir hikâyesi var, önemli olan tek şey, hikâyenizin figüranı değil kahramanı olmak. O zaman hayatınızın ne kadar güzelleştiğini göreceksiniz. Bugün başarılı engelli kardeşlerimize ödülleri verilirken bir adım daha ileri gidip engelli kardeşlerimiz için hayatı engelsizleştiren kurum ve kuruluşlara da ödül vereceğiz.”

 

Metin Şentürk”Başakşehir Belediyesi’nin bize maddi ve manevi desteği çok büyüktür”

 

Başakşehir Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu kurum ve kuruluşların 30 ödül aldığı organizasyonda, ödülleri Ercan Saatçi, Zara, Engin Altan Düzyatan ve Metin Şentürk’ün ellerinden aldılar. Başakşehir Belediyesi’nin ödülünü Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’a veren Metin Şentürk” Başakşehir Belediyesi’ne çok teşekkür etmek istiyorum. Belediyemiz derneğimizin çalışmalarına maddi manevi tüm gücü ile destek vermektedir. Hep yanımızda olmuştur” dedi.

 

Yardımcısı Haluk Dikbaş ise “Başakşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal adına çok teşekkür ediyorum. 03 Aralık Dünya Engelliler günü kutlu olsun. Engelleri kaldırmak bizim birinci görevimizdir. Biz engel koymuyoruz, koyulmuş engelleri de kaldıracağız. Yaşam konforunda engelli engelsiz ayrımı yapmıyoruz. Birlikteyiz, beraberiz. Birlikte mutlu olacağız” dedi.

 

Başakşehir Belediyesi fuarın son gününe kadar orda

 

Fuarda Başakşehir Belediyesi standına gelen katılımcılara engelli ve yaşlıların yaşamlarını daha kolay hale getirmeyi amaçlayan projelerini anlatıcak. Fuar’da engelli vatandaşların yaşadığı zorlukların anlatıldığı fotoğraf sergisi de var. Başakşehir Belediyesi ilçe genelinden EYAF’a katılmak isteyen engelli vatandaşları özel dizayn edilmiş araçlarıyla fuar alanına götürüyor. Fuar süresince belediye standında karikatür, bilgievi öğrencilerinin müzik dinletileri, yüz boyama, jonglör gösterileri de ziyaretçilere güzel vakit geçirtecek.

 

Engelsiz Yaşam Fuarı, 06 Aralık Pazar gününe kadar İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
507 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET