logo

Bahçeli’den Gül’e adaylık açıklaması

MHP Lideri Bahçeli, Abdullah Gül’e ‘Cumhurbaşkanı adayımız olun’ teklifinde bulunduğu iddialarını yalanladı.

Türkiye siyaseti bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin arasında geçtiği iddia edilen bir diyaloğu konuşuyor.

Hürriyet gazetesinin iddiasına göre MHP Lideri Bahçeli, Köşk seçimleri için yaptığı tur kapsamında Gül’e “Cumhurbaşkanı adayımız olun” teklifinde bulundu.

Yine gazetenin iddiasına göre ev sahibi Gül bu teklifi “Çok teşekkür ederim Sayın Bahçeli, ben AK Parti’nin kurucusuyum. Aynı partiden iki aday olmaz, bu siyasi etik açısından da doğru değil” diyerek geri çevirdi.

MHP Lideri Bahçeli’ye, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye yaptığı ziyaretin ardından bu iddia soruldu.

Sözlerine basına saygısı olduğunu söyleyerek başlayan Bahçeli, “Basında her yazılanın da doğru olmadığı kanaatindeyim. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğer bir öneride bulunmuşsak aynı kökten gelen kardeş bir partiye bu öneriyi niye saklayalım? Değil mi?” diyerek iddiayı yalanladı.

Ancak Bahçeli’nin bu sözleri yeni bir merak uyandırdı. “Aynı kökten gelen kardeş bir partiye bu öneriyi niye saklayalım?” sözleri “Destici’ye teklifte mi bulundu?”yorumlarına neden oldu.

Bahçeli Çankaya için ‘çatı aday’ belirleme girişimi çerçevesinde bugün DSP Genel Başkanı Masum Türker’i de ziyaret edecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
675 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.