logo

28 Kasım 2014

Aziz Yıldırım’dan soru bombardımanı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Tahkim Kurulu’na gönderdiği yazıyı kulübün resmi sitesinden yayınladı.

Aziz YıldırımTahkim Kurulu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a verilen 45 günlük hak mahrumiyeti cezasını onadı. Bunun üzerine Fenerbahçe Kulübü de Yıldırım’ın Tahkim Kurulu’na yolladığı yazıyı resmi siteden yayınladı.

Savunma hakkını kullanmadığını ama yanıtını merak ettiği sorular sunduğunu söyleyen Yıldırım, yine çarpıcı ifadeler kullandı…

Yıldırım yazısında özetle şu soruları yöneltti:

– Basın toplantısındaki sözlerimin bir kısmımı mı tamamı mı suç? Bir kısmı ise nereleri; bütünü suç ise neden alt sınırdan ceza aldım?

– Hakem odası bastığıma dair tanık ya da tespit var mı? Eğer yoksa talimat değişikliği niye yapıldı? Hakemle koridorda konuşmak hakem odası basmak mı?

– Hakem konuşmak suç ise hakemler üzerinde baskı kurmak suç değil mi?

– Şike konusunda diğer kulüplerden yapılan açıklamalar sportmenliğe uygundur da “2010-11 Türkiye Kupası şampiyonu kim ve kupa nerede?” diye sormak mı sportmenliğe aykırıdır?

– Beşiktaş-İBB kupa finalini ve o dönemki başkanlarını hatırlatmak suç mudur? O kişilerin tapeleri, Aziz Yıldırım’ın sözlerinden daha mı sportmendir?

– TFF’nin kendi görevlerini hakemlere devredip bu genç insanları toplumun ve medyanın önüne atmasını eleştirmek suç mudur?

– Milli takımın şerefini kurtarmak İSKİ’nin görevi midir?

– Ekranlarda başka kapı arkalarında başka konuşmak ya da Aziz Yıldırım’ın yüzünüze karşı konuşmasını engellemek sportmenliğe uygun mudur?

– Atatürkçü, cumhuriyetçi ve laik olmak suç mudur?

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.