logo

Arınç: Başbakan olma niyetim yok

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan’ın Köşk’e çıkması durumunda kendisinin başbakanlığı düşünmediğini söyledi. Arınç, “Başbakan olma niyetim yok. Başbakanlık için en iyi isimlerden biri Abdullah Gül’dür” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması durumunda kendisinin başbakanlığa aday olmayacağını söyledi.

Arınç, şöyle konuştu:

Hiçbir şekilde başbakan olma niyetim yok, hiçbir şekilde böyle bir göreve üstlenme niyetim yok, hiçbir şekilde ara dönemdi, şu dönemdi, bu dönemdi böyle bir şeyin hesabını yapmam, kulisini yapmam, kulis yapmak isteyenlere izin ve fırsat vermem, benim adım Bülent Arınç.

‘Efendim siz böylesiniz ama bir görev düştü diyelim’ bu başka bir şey ama başkaları gibi ben bu dönemde ‘filan olsun’ diye kulis yapan, ona arka çıkan, onun lehine konuşan, bol bol gıybet yapan insanlardan olmam, izin vermem, birilerinin beni veya bir başkasını kullanmasına kesinlikle razı olmam. Ben bu işin içinde yokum, herkes hesabını ona göre yapsın, herkes rahat olsun, birileri benim varlığımdan rahatsız olmasınlar.

Benim şahsi arzum odur ki Sayın Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanımız olacaksa bu partiye güçlü bir figürün gelmesi ve ön planda hizmet etmesine ihtiyaç var. Eğer kabul ederse ve uygun görürse bu iş için en iyi isimlerden birisi Sayın Abdullah Gül’dür. Ama maalesef bir takım densizlerin dedikoduları, gıybetleri onu da belki bir noktaya getirmiş olabilir ki ‘2015 sonrasına dair hesabım yoktur’ demek zorunda kaldı.”

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.