logo

Antalya’da bir ilkokulda patlama

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki bir ilkokul binasında patlama meydana geldi. Kantinde olan patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Antalya-manavgat-ilkokul-patlamaManavgat ilçesinde bulunan Milli Egemenlik İlkokulu’nda saat 11.30 sıralarında patlama meydana geldi.

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Patlama sonucu çıkan yangın ise itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Patlama sırada içerde bulunan kantin işletmecisi 44 yaşındaki Hasan Durşan yaralandı. Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hasan Durşan’ın vücudunda 2’nci derece yanıklar olduğu belirtildi.

Patlama nedeniyle bina harabeye dönerken, etrafa çok sayıda moloz yayıldı. Binanın arkasında park halindeki bir otomobilde de hasar oluştu.

Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, İlçe Emniyet Müdürü Ercan İlhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ve MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, okulda incelemelerde bulundu.

Kaymakam Bulgurlu, patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklanabileceğini belirterek, “Hasan Durşan binaya girdiği sırada lamba ya da elektrik kontağını açarken gaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geliyor” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.