logo

”AKP hazırsa MHP dünden vardır”

Devlet BahçeliPartisinin Meclis Grup toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gülen örgütü ile mücadelede hükümetin arkasında oldukları mesajı verdi. Ancak Bahçeli, mağduriyet haberlerinin giderek arttığına ve örgütün siyasetteki ayağıyla ilgili bir şey yapılmadığına da dikkat çekti.

“Herhangi bir suçu olmayıp, işi, mesleği ve ekmeği elinden alınanların feryat ve figanları toplumsal güven ve huzur açısından büyük risktir. İktidarın daha sabırlı, soğukkanlı, adaletin ruhuna uygun hareket etmesi başlıca dilek ve tavsiyemizdir. Hükümet gittikçe ağırlaşan, yaygınlaşan ve herkesi vurmaya başlayan FETÖ’yle mücadele sürecinde, hukukun temel ilkelerinden ayrılmamalıdır. Zabıt katibine, garsona, şıracıya, hizmetliye, ebe ve hemşireye kadar inen, ama hala siyaset ayağına değmeyen, üst mevkilere dokunmayan FETÖ ile mücadelenin bu gidişle inandırıcılığını kaybetmesi olağan ve mümkündür.”

‘Getirin idam hazırlığınızı’

İsim vermeden Hürriyet gazetesinde yapılan David Keynes röportajını da hatırlatan Devlet Bahçeli, “FETÖ operasyonlarının sulandırılmak istendiğini” öne sürdü. Partisinin tüm terör örgütlerinin amansız düşmanı olduğunu belirten MHP lideri, sözü gündemdeki idam tartışmalarına getirdi.

“Madem idam cezasına ihtiyaç vardır. Madem milletimiz bunu istemektedir. O halde bahaneye, kaçak güreşmeye, fuzuli konuşmaya gerek yoktur. AKP hazırsa, MHP dünden civardır. Şimdi söz ve hamle sırası AKP’dedir. Getirin hazırlığınızı, gösterelim hainlere dünyanın kaç bucak olacağını.”

‘Sincar açıklaması yerinde’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta verdiği Sincar’ın yeni Kandil olmasına izin verilmeyeceği yönündeki açıklamasının yerinde olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Musul’un Türkiye’nin tarihi meselesi olduğunu belirtti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı ve Ayla AKat Ata’nın tutuklanması için ise “milletimiz bir nebze de olsa rahatlamıştır” diyen Bahçeli, yayınlarıyla teröre destek veren dergi, gazete ve televizyonların da tahammül ve sabrın sınırı olduğunu unutmaması gerektiğini söyledi ve sözü Cumhuriyet gazetesine getirdi.

Cumhuriyet gazetesine operasyon

“Her alanda FETÖ ve PKK’nın ayıklanmasıyla  ilgili faaliyetler devam ederken, medya ayağına dokunulmaması neden birilerini rahatsız etmektedir? Adında Cumhuriyet olup da Cumhuriyet değerlerine en çok zarar veren, Türkiye karşıtı oluşumları sevindirip umutlandıranların medya özgürlüğüne sığınmaları inandırıcı görülmeyecektir. Özgürlük demek millete küfretmek demek değildir. Özgürlük demek maneviyata sataşmak, mukadderat saldırmak hiç değildir. Partimize yönelik yalan haberlerin merkezi olanlar, Türk milletinin safında duramayanlar, önce zihniyetlerini gözen geçirmeli, sonra da özeleştiri yapacak cesareti gösterebilmelidir.”

Başkanlık sistemi

Başkanlık sistemi ile ilgili başlattığı tartışmaya dair mesaj da veren MHP Genel Başkanı, Türkiye’nin normalleşmesi gerektiğinin altını çizdi.

“AKP’nin medyada özet halinde yer bulan anayasa teklifi bize resmen ulaşmadan peşinen yorum yapmamız yersiz ve faydasızdır. Hazırlanan teklifi önce göreceğiz, sonra değerlendireceğiz, daha sonra da bir kanaate varacağız. Çözüm demokrasidedir, çare TBMM’nin iradesinde saklıdır. Biz bu iradeye saygılı ve bağlıyız. Milletimizin tercihlerine de her şart altında sadığız.”

Kaynak: Al Jazeera

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
477 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.