logo

04 Şubat 2017

Ahmet Türk’ün tahliyesine karar verildi

Tutuklu bulunan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün tahliyesine karar verildi.

ahmet türkTutuklu bulunan Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün tahliyesine karar verildi.
Mardin Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen tahliye kararının Elazığ’a bildirilmesi üzerine Ahmet Türk’ün bugün cezaevinden tahliye edilmesi bekleniyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 17 Kasım 2016 tarihinde Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden alınan Ahmet Türk 21 Kasım’da gözaltına alınmıştı. 24 Kasım’da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada tutuklanan eski Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk hakkında adli tıp raporu hazırlanmıştı. Adli tıp, “Türk’ün cezaevinde kalmasında sağlık açısından bir sakınca yok” denmişti.

Ahmet Türk’ün avukatı Zeynep Ceren Boztoprak, adli tıp raporunda kalp pili bulunan ve kataraktlı Türk’ün 6 ayda bir sağlık kontrolünden geçmesi halinde bir sıkıntı olmayacağına yer verildiğini belirtmişti.

“TAHLİYE İÇİN BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ”

Avukat Boztoprak, “Ahmet Türk, 75 yaşında. Hastalığı raporda teshiş edilmiş bir insan, cezaevinde kalabilirlik takdiri adli tıp kurumuna ait olsa da, mahkeme bu rapora bağlı değil tahliye için başvuruda bulunacağız” demişti.

Türk, geçen hafta Elazığ Cezaevi’nden adli tıp raporu için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na getirilmiş gerekli tetkiklerin ardından yeniden Elazığ’a gönderilmişti.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
311 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET