logo

Afyon’daki AK Parti kampında kalp krizi!

AK Parti’nin Afyonkarahisar’da düzenlediği istişare toplantıları öncesinde bakan yardımcısı kalp krizi geçirdi.

ak parti kampAK Parti’nin geleneksel olarak düzenlediği kamp, bu yıl ilk kez Afyonkarahisar’da yapılıyor. Afyonkarahisar’ın AK Parti için büyük önemi var. Zira, partinin kuruluş toplantıları burada gerçekleştirilmişti.
AK Parti’li bakan ve milletvekilleri, toplantının gerçekleştirileceği NG Güral Termal Otel’e dünden itibaren gelmeye başladı.
Toplantıda AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönünde istişareler yapılacak. Eğer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Köşk’e çıkacaksa, başbakanlık koltuğuna kimin oturacağı da ele alınacak.
Kampın açılışında Başbakan Erdoğan, bakan ve milletvekillerine seslenecek. Toplantı, Erdoğan’ın yarın yapacağı konuşmayla sona erecek.

Erdoğan’ın açılış ve kapanış konuşmaları haricinde basına kapalı gerçekleştirilecek toplantılar için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Birçok kapısı bulunan otele giriş-çıkış tek bir kapıdan sağlanıyor. Bu kapıya yerleştirilen üzeri kameralarla donatılmış özel bir araç, herkesi tek tek kaydediyor.

Otelin girişlerine hassasiyeti artırılmış X-Ray cihazları yerleştirilirken, sivil savunma ekipleri de binada kimyasal tehlikelere karşı ölçümler yaptı.
Yasadışı dinlemelere karışı otelde “böcek” diye tabir edilen dinleme cihazlarına ilişkin aramalar yapıldı.

Oteldeki bütün odalar didik didik arandı. Prizler, telefonlar, hatta banyodaki aynalar bile incelendi.
Otele günler öncesinden gelen Başbakanlık bilişim uzmanları, güvenli kablosuz internet ağı kurdu. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı toplantıları takip edecek gazeteciler için de özel kart bastırıldı.

Öte yandan, toplantılar başlamadan üzücü bir olay da yaşandı.
Toplantılara katılan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, sabah saatlerinde kalp krizi geçirdi.
İlk müdahalesi AK Parti’nin doktor milletvekilleri ve sağlık görevlileri tarafından yapılan Metin, ambulansla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Metin’e anjiyo yapılacak.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.