logo

02 Aralık 2015

ABD’de silahlı saldırı: 12 ölü!

abd-saldırıABD’nin California eyaletinde, Los Angeles şehrinin 100 kilometre doğusundaki San Bernardino’da engellilere hizmet veren Inland Regional sosyal hizmet binasına kimliği belirsiz kişiler uzun namlulu silahlarla saldırdı. Al Jazeera’ye bilgi veren San Bernardino polisi, en az 12 kişinin öldüğünü doğruladı. Çok sayıda kişiyi de yaralayan saldırganların en çok üç kişi oldukları tahmin ediliyor.

Twitter hesabından saldırıyı doğrulayan San Bernardino Polisi, vatandaşlardan bölgeye yaklaşmamalarını istedi. Saldırganların ağır silahlı olduklarını ve çelik yelek giydiklerini ifade eden bir polis sözcüsü de saldırganları arama çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

Özel müdahale ekibi olay yerine geldi. San Bernardino İtfaiyesi, sağlık çalışanlarının en az 20 yaralıya müdahale ettiklerini söyledi. Görgü tanıkları saldırganların binaya girerek rasgele ateş açtıklarını söylüyor.

30 binden fazla engelliye hizmet veren binanın 650 personeli var. Polis henüz binadaki herkesin güvende olup olmadığını doğrulamadı. Bir personelin babası kızının kendisine “Dolapta saklanıyorum” diye kısa mesaj gönderdiğini, o andan beri kendisinden haber alamadığını söyledi. Sosyal hizmet binasındaki çalışanlar polisin yoğun güvenlik önlemleri altında, elleri havada binadan çıkarken görüntülendi.

Ayrıntılar geliyor…

Etiketler: » » » » »
Share
254 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET