logo

75 cent 7 can aldı!

Kamboçya’da kuyuya düşen 75 cent (yaklaşık 2 TL) için 7 kişi yaşamını yitirdi. 75 centi almak için kuyuya inen üç kardeş havasız kalarak can verdi. Onları kurtarmak için kuyuya inen 4 kişi daha kuyuda hayatını kaybetti.

The Cambodia Daily gazetesinin haberine göre, hafta sonu ülkenin kırsal kesminde yaşayan Tuy Çen adlı vatandaş, bir kova su alırken kuyuya kazara 75 cent düşürdü.

Parasını bulmak için kuyuya inen ancak eli boş eve dönen Tuy Çen, talihsiz hikayeyi çocuklarına anlattı. Akşam yoksul adamın yaşları 11, 13 ve 15 olan 3 çocuğu, gizlice 5 metre derinliğindeki kuyaya indi ve nefessiz kalarak can verdi.

Haberde, bunun üzerine çocukları kurtarmak için teker teker kuyuya inen 4 kişinin de oksijensiz kalarak hayatını kaybettiği belirtildi.

Gazeteye konuşan köy muhtarı, 8 çocuğu daha bulunan Tuy Çen’in “ailesinin çok yoksul olduğunu ve yiyecek pirinç bulamadıklarını” söyledi.

Olay, Güneydoğu Asya ülkesindeki yoksulluğun neden olduğu çaresizliği gözler önüne sererken, Dünya Bankası verilerine göre, ülkede nüfusun neredeyse dörtte biri, yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share
919 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.