logo

Erdoğan’dan Feyzioğlu’na yanıt

Partisince Afyonkarahisar’da düzenlenen kampta konuşan Başbakan Erdoğan, Danıştay’daki sözlerine tepki gösterdiği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na yanıt verdi. Erdoğan, “Çıkar cübbeni sen de, siyaseti çok seviyorsan çık bu siyaset meydanına orada kendini ispat et” dedi.

erdoğan-yanıtBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında konuşma yapıyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

‘YARGILANIYOR OLACAKTIK’
Eğer, bu operasyonlar başarıya ulaşsaydı, inanın şu anda, bizzat şahsım, bakan arkadaşlarım, çalışma arkadaşlarım, partimizin yöneticileri, mensupları hatta gazeteciler, işadamları, Yassıada benzeri mahkemelerde yargılanıyor olacaktık.

FEYZİOĞLU’NA YANIT
Anayasa profesörüymüş ne olursan ol. Eğer sen bunu sindirememişsen, eğer sen doğru, dürüst konuşmuyorsan, eğer bütün ifadelerini dürüstlük üzerine değil de maalesef dürüst olmayan ifadeler üzerine inşa ediyorsan senden bir şey olmaz, istediğin kadar profesör ol. Bunlarda saygı denilen bir şey yok. Bir yere davet ediliyorsunuz, yasal olarak konuşma şansınız yok.

‘ÇIKAR CÜBBENİ SİYASET MEYDANINDA KENDİNİ İSPAT ET’
Danıştay’ın Başkanı 25 dakika konuşuyor, ev sahibi. Bu beyefendi, orada bir saat konuşma yapıyor ve Danıştayın kuruluş yıl dönümünde konuyla ilgili değil tamamıyla baştan aşağıya bir siyasi konuşma yapmak suretiyle orada kendine göre bir tatmin. Çıkar cübbeni sen de birilerinin yaptığı gibi söylüyoruz, siyaseti çok seviyorsan çık bu siyaset meydanına orada kendini ispat et.

Anayasa profesörleri, hukuk hocaları, hatta hakimler, savcılar, yüksek mahkeme üyeleri, hem 27 Mayıs darbesinin oluşumunu hazırlamış hem de milletin seçtiği hükümeti tiyatrovari bir mahkemede yargılayıp Başbakan’ı idam etmişlerdi. Şimdi bugün de bir tiyatroyu biz Danıştayd’a seyrettik.

Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı orada, yargı orada, herkes orada, bir kısım da şakşakçılar var malum. Onlar da alkışlıyor, bir kısmı tabii, hepsi değil. Onlar da alkışlıyor onlarla da tatmin oluyor. Artık tahammül, tahammül. 25 dakika başkan konuşacak. Sen orada 1 saat konuşacaksın. Bu millet seni dinlemeye mecbur mu Böyle şey olabilir mi?

Depremden bugüne kadar 5 katrilyon Van’a destek verdik. Bundan zerre kadar bahsetmiyorsun ve orada kalkıp hükümetimizi utanmadan, sıkılmadan yargılamaya yöneliyorsun. Sen nasıl yargı mensubusun? Çünkü müracaat ettiği kapı belli. Kendi zihniyetinde, kendi kafa yapısında kişiler.

Van ile ilgili tamamen yalan bir ifade kullanıyor. ‘Biz Van’da kiracılara ev vermedik.’ Bir defa konuyu bir öğren. Biz Van’da yaklaşık 18 bin konut yaptık. Bunların içerisinde öncelikli olan nedir  Ev sahiplerine konutlarını vermektir. Biz ev sahiplerinin konutlarını verdik. Artan konutlarımızı da kiracı olanlara kura ilesattık. Bunun dışında orada kiracılardan konut sahibi olmak isteyenler TOKİ orada konut yapmaya devam edecek. TOKİ konutlarından gider alırlar. Bunlar orada konut sahibi değildi ki. Sen nasıl hukukçusun?

Pensilvanya’daki bu zat, darbenin aracı oldular. Bu girişimin maşası oldular. Haşhaşla uyuşturulan elemanlarıyla bu örgüt taşeron oldu. Yolsuzluk bu işin sosu, bir kılıfı olduğu halde üstünü örtmüyor, peşini bırakmıyoruz. Dedim ya biz bunların inlerine kadar gireceğiz.

Hiçbir iddia sonuçsuz kalmayacak. AK ile karanın ortaya çıkmasını biz sağlayacağız.

27 Mayıs ve 12 Eylül öncesinde kullanılan kesim gençler oldu. 12 Eylül öncesi aynı karanlık el sağcıya, solcuya, Alevi’ye silah veriyordu.

1 Mayıs’ta CHP milletvekilleri polise saldırdı, şiddet uyguladılar. 1 Mayıs olaylarını tahrik etmek için polis gerçek mermi kullandı’ yalanını söylüyor.

Ya sana ne 1 Mayıs’tan? Sen nasıl hukuk adamısın? Dert üzümü yemek değil, bağcıyı dövmek. Bütün bunlara rağmen Taksim Meydanı’nda alakayı bulamayınca rezil rüsva oldular.

Onlara göre en iyi genç ölü gençtir. Onlar gençlerin dirisini değil, ölüsünü severler. 23 Nisan’da siyasetçiler var ki onlar için en iyi genç, ölü gençtir. Onlar gençlerin dirisini değil ölüsünü severler. Çünkü ölüm üzerinden istismar üretmeyi çok iyi bilirler. Bunların birçoğunun annesi feryat ediyor. Çocuklarımızı ne olur getirin diyorlar. Bölücü terör örgütünün böyle bir derdi var mı? Çünkü oradan geçiniyorlar.

Çözüm süreciyle biz ölümleri durdurunca, başka bir istismar malzemesi aramaya başladılar.

Gidin 27 Mayıs öncesindeki hadiselere bakın. Bize ne söyleniyorsa aynısının merhum Menderes’e de söylendiğini göreceksiniz. Özgürlüklerin düşmanı her zaman CHP olmuştur. Bu ülkede tek bir diktatör vardır o da CHP’nin milli şefidir.

Biz bu algı operasyonlarına boyun eğmez, karalama propagandalarına papuç bırakmayız.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
937 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.