logo

Zorla oruç bozdurmaya çalıştı!

Hindu milliyetçisi Shiv Sena Partisi milletvekili, oruç tutan Müslüman bir konukevi çalışanına zorla ekmek yedirmeye çalışırken görüntülendi, bu hareketi kamuoyunda infiale neden oldu.

Geçen hafta Perşembe günü başkent Yeni Delhi’de meydana gelen olay yüzünden ana muhalefetteki Kongre Partisi ve kamuoyu Hint milletvekili Rajan Baburao Vichare’yi sert bir şekilde eleştirdi. ‘Dini inançlara saygısızlıkla’ suçlanan Vichare, bu hareketi konukevinde verilen yemeğin kalitesiz olduğunu çalışana göstermek için yaptığını söyleyerek kendini savundu.

Vichare ‘Konukevinin kantini iyi yönetilmiyor. Çapatiler (tam buğday unundan yapılan mayasız Hint ekmeği) çok kötü ve sebzeler de kalitesiz’ dedi.

Vichare’nin çalışanı ekmek yemeye zorlarken çekilen görüntüleri Hindistan televizyonunda yayınlandı.

Vichare’nin üyesi olduğu Shiv Sena Partisi geçmişte bir çok kez Müslümanlar ve Hindular arasındaki çatışmaları kışkırtmakla suçlanmıştı. Shiv Sena Hindistan’daki en büyük altıncı parti ve parlamentoda 18 milletvekili tarafından temsil ediliyor.  Shiv Sena, Mayıs ayında yapılan genel seçimlerden sonra iktidara gelen Başbakan Narendra Modi’nin Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) müttefiklerinden. BJP de Hindu milliyetçisi tutumuyla biliniyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
638 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.