logo

Yunus yavrusunu pişirip yemeye çalıştılar!

Bodrum’da zıpkınla vurulmuş bir yunus yavrusu ölüsü bulundu. Belediye ekipleri, yunusu öldürdükten sonra pişirip yemeye çalışan kişileri arıyor.

bodrum-ölü-yunus yavrusuMuğla’nın Bodrum İlçesi’nde sahil kıyısında zıpkınla vurulmuş yavru yunus ölüsü bulundu.

Turgutreis Yelken Kulübü’nün Optimist Kategorisi’nde Türkiye Şampiyonluğu’na sahip sporcusu, Turgutreis Lisesi 11-D sınıfı öğrencisi 18 yaşındaki İnci Moral, antrenman yapmak için bu sabah Yalıçiftlik Mahallesi Barboros Koyu’na giderken, kıyıda ölü bir yavru yunus olduğunu fark etti.

Yaklaşık 110 santimetre boyunda 20 kilo ağırlığındaki yunusun vücudunda zıpkın ve yanık izleri dikkati çekti.

Yanıbaşında ateş yakıldığı ve kuyruğundan bir parçanın kesildiği görülen yunusun öldürüldükten sonra yenilmek istendiğinin sanıldığı kaydedildi.

Yavru yunusun acımasızca öldürüldüğünü söyleyen İnci Moral, “Antrenman için geldiğimizde sahilde öldürülmüş, ardından yakılmış yunusu görünce şoke oldum. Gerekli yerlere bilgi verip, konunun araştırılmasını isteyeceğim” dedi.

İhbar üzerine olay yerine glen zabıta ekipleri, ölü yunusu Bodrum Belediyesi Mezbahası’na götürdü. Tarım İlçe Müdürlüğü yetkililerinin yarın ölü yunusu inceleyeceği belirtildi. Jandarma yunusu öldüren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.