logo

09 Ekim 2014

Yıldırım için: Önce gidip askerliğini yapacak!

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklamalarına cevap verdi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, “Yeniden yargılama sırasında mahkemede herkesle hesaplaşacağız” sözlerini değerlendirirken sert ifadeler kullandı. Aziz Yıldırım’ın ismini hiç telaffuz etmeyen Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

“Bu soruya çok güzel cevaplar veririm ama ‘Trabzonspor kötü gidiyor, bak gene işte bu şahısla ilgili konuşup da ön plana çıkmaya çalışıyor’ diyecek insanlar. Ama bizi de rahatsız ediyor, kısa bir cümleyle cevap vereyim. Bu şahıs zaten bizim muhatabımız değil. Benim muhatap alacağım adam önce gidip vatani görevini, askerliğini yapıp gelecek. Ama onun kabahati yok. Sahte çürük raporuyla askerlikten kaçan insana, gece saat 2’de meclisten karar çıkarıp, bedelli askerlikten yararlanma hakkı tanıyanlar bugün o adamı konuşturuyor. dedi.

ASKERLİK EN KUTSAL GÖREVDİR

Bırakın konuşmayı toplumun içine dahi çıkamayacak birisi. Bize çocukken askerlik en kutsal görevdir diye öğrettiler. Sahtekarlık yapıp sahte belgeyle askerlikten kaçan bir adamı siz kurtarıyorsanız, o da çıkıp ‘herkesten hesap soracağım’ der. Ama onu konuşturanların kabahati. Ben merak ediyorum, yaptıkları hırsızlıkları, Trabzonspor’un çaldıkları emeklerini, o suçları o konuşmaları nasıl örtbas edecekler de kimden hesap soracaklar. Bunların hepsi algı yönetimi. Algı yönetiyorlar. Bu hukuk dışı kararı veren mahkeme başkanları sadece bu süreyi uzatıp zamana yayıp sulandırmak istiyorlar. Ama bizim UEFA’daki girişimlerimiz devam ediyor.

AVRUPA’NIN DEV KULÜPLERİ RAHATSIZ

Trabzonspor taraftarları hiç şüpheye kapılmasın. Bu konuyla ilgili biz değil hukukçularımız konuşuyor. UEFA’nın da ne kadar sıkıştığını hukukçularımızın yaptığı hamlelerle biz çok iyi biliyoruz. Bunlar kamuoyuyla paylaşacağımız şeyler değil. FIFA’nın UEFA’ya yazı yazıp, ‘kararlarınızı bekliyoruz’ demesinin ne anlama geldiğini ilerleyen süreçte hep beraber göreceğiz. Türkiye’de ne kadar yeniden yargılama adıyla bu işi sulandırıp zamana yaysalar da, Avrupa’nın dev kulüplerinin dahi, UEFA ve FIFA’ya sordukları soru şu; biz düşerken düşüyoruz da niye bu takıma ceza vermiyorsunuz? Bizden daha çok baskı yapanlar da var Avrupa’da. Bu şahsın konuşmalarına ben itibar etmiyorum, dikkate de almıyorum Bunların hepsi algı yönetimi. Ama onları konuşturanlara da lanet olsun diyorum, başka bir şey demiyorum.”

Etiketler: » » » » »
Share
444 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.