logo

15 Ağustos 2014

Yanal’dan şoke eden suç duyurusu!

Şi­ka­yet di­lek­çe­sin­de se­si­nin mon­tajlan­dı­ğı­nı be­lir­ten Ya­nal “Ko­nuş­ma­yı tam ola­rak ha­tır­la­mı­yo­rum” de­di

Fenerbahçe’den istifa eden Ersun Yanal kulüple yollarını ayırmasının ardından kendisine ait olduğu iddia edilen bir ses kaydının sızdırılması sonrası harekete geçti ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yanal, futbolcularıyla bir maçtan sonra yaptığı iddia edilen konuşma hakkında verdiği savcılık ifadesinde Fenerbahçe camiası nezdinde itibarsızlaştırılmak istendiğini söyledi.

İKİ FARKLI BÖLÜM BİRLEŞTİRİLMİŞ!

Tecrübeli hocanın avukatı Murat Teber “Gizli bir ortamda konuşulan konuların ifşa edilmesinin suç olduğu düşüncesiyle suç duyurusunda bulunduk. Ses kaydında iki farklı bölümü birleştirip, bütün bir konuşma gibi bir algı oluşturmaya çalışmışlar. Biz konuşmayı da tam olarak hatırlamıyoruz. Bu nedenle ses kaydının incelenmesini istedik” diye konuştu.

Avukatından etik vurgusu

Teber, teknik incelemeden çıkacak sonuçtan daha önemli olanın, olayın bir etik sorun ortaya çıkarması olduğunu belirterek, “Bu ahlak dışı olan, etik olmayan bir davranış. Bizim asıl işaret ettiğimiz nokta budur. Aynı hedef etrafında birleşen bir grubun, futbol takımının içerisinde gizli kalması gereken konular dışarı sızdırılıyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » »
Share
771 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.