logo

‘Verilecek rakamlar yanıltıcı olur’

Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasının ardından bölgeye hareket eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Önemli bir kaza yaşandı. Şehit olan madenci kardeşlerim var” dedi.

taner yıldızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, maden faciasının meydana geldiği Manisa’ya hareket etmeden önce havaalanında açıklamalarda bulundu.

Trafo patlamasının ardından ocakta yangın çıktığını belirten Yıldız, “Önemli olduğuna inandığımız bir kaza yaşandı. Ümit ediyorum ki, büyük sıkıntı çıkmaz. Şehit olan madenci kardeşlerim var” dedi.

Ölü ve yaralı sayısıyla ilgili şu anda net bir bilgi verilemeyeceğini dile getiren Yıldız, “İlk etapta işçi kardeşlerimize ulaşmamız lazım. Şu anda verilecek rakamlar yanıltıcı olur. Tek elden bilgi vereceğiz, kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Yıldız, ocağa temiz hava verilmeye başlandığını kaydetti. Yıldız, “Yangın olmayan bölümlere temiz hava veriliyor” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bölgeye gittiğini ifade eden Yıldız, “Sayın Başbakanımızı bilgilendireceğim” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.