logo

15 Mayıs 2014

Ünal Aysal’dan taraftarı üzecek haber

Maslak’taki sohbette G.Saray Başkanı, ”Kimse bizden 40-50 milyon eroluk transferler beklemesin. UEFA’nın kriterleri var, çok hassaslar. Mancini ile oturup eksikleri konuşacağız ve transferi yapacağız” dedi.

Ünal Aysal

UEFA VAR 40 MİLYONLUK ÇİLEKLERİ UNUTUN
Galatasaray Binicilik Tesisleri’nde Ünal Aysal belkide en mutlu günlerinden birisini geçiriyordu. Çok önemsediği ve milat olarak gördüğü Denizbank anlaşmasını imzalamıştı. Mutlu, zinde ve enerjik tavırları ile davete gelenlerle tek tek ilgileniyordu. Geniş bir sunumun yapıldığı koktelyde bir ara medya mensuplarıyla gündem dışı konuşma ortamı oluştu.
İşte o açıklamalar:
HERKESİN GÖRDÜĞÜ EKSİKLER VAR
Bütün G.Saraylılar yaz döneminin nasıl geçeceğini merak ediyor. Bir ipucu verir misiniz, bütçeniz ne kadar, kaç oyuncu alacaksınız?
* Transferde herkesin gördüğü belirli eksiklerimiz var. Mancini bu eksikleri herkesten daha iyi görüyordur. Bunları gidermeye çalışacağız ama kimse benden 40-50 milyon euroluk bir bütçe beklemesin. Şu durumda böyle bir şey mümkün değil. Çünkü UEFA’nın da kriterleri var bu konuda çok hassaslar.
TRANSFERİ MANCİNİ İLE YAPARIZ
Peki Mancini’nin sizden yüksek transfer bütçesi istediği iddia ediliyor. Aranızda net bir görüşme oldu mu?
* Mancini hiçbir zaman gelip benden 30-40 milyon euroluk bütçeler istemedi. Evet oyuncular istiyor ama bunlarında rakamlarını konuşuyoruz ve makul ölçüde gidermeye çalışıyoruz. Mancini de kalırsa bu oyuncuları belirleyip onunla da birlikte transferlerimizi gerçekleştireceğiz.
O BİR ÇALIŞAN GİTME HAKKI VAR
Aysal: Mancini de bir çalışan, kendi kararları var. Seçim yapmaya zorlayamam. Devam ederse oturup konuşacağız.
Roberto Mancini ile ilgili hâlâ bir belirsizlik var. GSTV’de son maçlardan tatmin olduğunuzu açıkladınız. Sizin açınızdan durum nedir?
* Ben Mancini ile devam etmek isterim. Ama Mancini de bir çalışan ve onun da kendi kararları var. Onu seçim yapmaya zorlayamayız. Kendi seçimini yapacaktır. Benim gönlümden geçen onunla çalışmaya devam etmektir. Eğer bu şekilde devam ederse onunla oturup konuşacağız.
5-7 YIL ARASI BORÇ SIFIRLANIR
G.Saray’ın ekonomik durumu ile ilgili endişeler var. Borç çok konuşuluyor. Gelecek sezonlar için nasıl bir tablo vaat ediyorsunuz?
* 5-7 yıllık süreçte G.Saray’ın tüm borçları sıfırlanacaktır. Biz bir yol haritası çizdik ve titizlikle bu yolda gidiyoruz. Çok eleştiri olabilir ancak biz bildiğimiz, inandığımız yolda gideceğiz. G.Saray’ın ilk gün söyledim, mali sorunları yok mali yönden iyi yönetilmeye ihtiyacı var. İyi yönetttiğimizi düşünüyorum.
MÜZİĞİ KESTİRDİ
Aslında Maslak’taki kokteylde G.Saray’da çok merak edilen vardı ancak Soma’daki üzücü haber görevliler tarafından Başkan’a iletildiğinde sohbet yarım kaldı. Soma’daki elim tablo Maslak’a ulaşmıştı ve Başkan anında müdahale edip müziği kapattırdı, herkese bilgi verip kokteylin bittiğini ilan etti.

Etiketler: » » » » »
Share
654 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.