logo

11 Haziran 2014

UEFA ve FIFA birbirine girdi

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi David Gill, FIFA Başkanı Sepp Blatter’in seneye görevini bırakması gerektiğini söyledi.

Sepp Blatter’in, çarşamba günü Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenecek olan FIFA Kongresinde, gelecek yıl içinde Başkanlık görevine devam etmek istediğini açıklaması bekleniyor. Fakat Blatter’in bu kararına Avrupa futbolunun önemli isimleri karşı çıkmaya hazırlanıyor.
Şuan UEFA Yönetim Kurulu Üyesi görevinde bulunan eski Manchester United CEO’su ve David Gill ve diğer komite üyesi Michael van Praag bir araya geldi.
David Gill ve Michael van Praag yaptığı ortak açıklamayla, Blatter’in gelecek sezon FIFA Başkanlığı seçimlerine katılmaması gerektiğini belirttiler.

”BLATTER HEPİMİZİ ŞAŞIRTTI”
Michael van Praag, “Adı rüşvetle anılan bir ismin FIFA’nın başında bulunmaması gerekiyor.” diye konuşurken, David Gill yaptığı açıklamada şunları söyledi; “2011 yılında yapılan seçim ile Blatter’in, FIFA’da son dört senesi geçireceğini biliyorduk. Bizim bakış açımız buydu ama Blatter adaylığını yeniden koyması hepimizi şaşırttı. Bence Blatter görev yaptığı yıllar içerisinde iyi işlere imza attı. Yönetim işlerine iyi bakıyor ama biraz ileriye adım atmalı. Buna rağmen yanınızda doğru insanlara sahip olmadıkça bu yapıyı değiştiremezsiniz. FIFA dünya futbolunun merkezidir ve diğer bütün konfederasyonlarla iyi bir ilişki içerisinde olmalıdır. İlerideki süreci dürüst bir şekilde yaşamak istiyorsak bu süreci etraflıca tartışmamız gerekiyor.”

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.