logo

03 Haziran 2014

UEFA, Fenerbahçe için düğmeye bastı!

F.Bahçe, CAS kararı gelir gelmez Nyon’a uçtu. “Dosya kapandı” diyen UEFA, F.Bahçe’nin Federal Mahkeme hamlesinden sonra düğmeye bastı.

Fenerbahçe’nin Federal Mahkeme’ye başvurusu, ardından Trabzonspor’un verdiği dilekçenin UEFA tarafından 17 Temmuz’da değerlendirilmek üzere Disiplin Kurulu’na gönderilmesi.
İşte son bir ayda yaşananlar:
INFANTINO İLE BİR ARAYA GELDİLER
Geçtiğimiz hafta yaşanan ‘karşılıklı hamleler’in ilk adımı 1 ay önce atıldı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Hukuktan Sorumlu Asbaşkan Deniz Tolga Aytöre, CAS gerekçeli kararı ellerine ulaşır ulaşmaz İsviçre’ye uçtular.
Burada daha önce ayarlanan randevuda aralarında Gianni Infantino’nun da bulunduğu UEFA yetkilileriyle bir araya geldiler. Yıldırım ve Aytöre, kendilerine verilen 1 yıllık yalan beyan cezasının CAS tarafından yanlış bulunduğunu anlattılar ve “Bizi Avrupa’ya alın, Federal Mahkeme’ye gitmeyelim” teklifini ortaya koydular.
UEFA: DOSYA BİZİM AÇIMIZDAN KAPANDI
Tavrı bir hayli net olan UEFA, “Tüm hukuki haklarınızı kullanabilirsiniz” diyerek F.Bahçeli yöneticilere, Federal Mahkeme’ye gidebileceklerini söyledi. Görüşme sonunda ise UEFA yetkilileri “Bizim açımızdan dosya kapandı.
Ancak ülkenizden başka talepler geliyor. Bunları önümüzdeki günlerde değerlendirmeye alacağız” diyerek bir anlamda aba altından sopa gösterdiler. Fenerbahçe 26 Mayıs Pazartesi günü, İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvuru dilekçesini sundu.
VE DÜĞMEYE BASILDI!
İşte bu adıma UEFA sessiz kalmadı. 28 Mayıs’ta Trabzonspor’un dilekçesinin değerlendirilmesi için Disiplin Kurulu’na gönderildiği açıklandı. TFF’den savunma istendi. Yani UEFA, F.Bahçe’nin Federal Mahkeme kozuna karşılık, ‘yerel lig’ kozunu ortaya attı.
F.Bahçe, Avrupa Parlamentosu’na başvurup UEFA’nın hukuk dışı uygulamalarıyla alakalı bir kınama kararı çıkartmaya çalıştı ancak girişim olumsuz sonuçlandı. ( Sabah)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
807 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.