logo

07 Aralık 2015

”Türkiye ile Suriye sınırını kapatıyoruz”

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Amerikan halkına seslendi. Obama, “Türkiye ile birlikte Suriye sınırını kapatıyoruz” dedi.

Barack ObamaAmerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama geçen hafta California’da düzenlenen saldırının ardından Oval Ofis’ten yaptığı konuşmayla ABD halkına seslendi. Obama, ABD’nin terörle mücadelede atacağı adımlara değindi. Obama terörle olan mücadeleyi kazanacaklarından emin olduğunu vurguladı.

Obama yaptığı konuşmada ABD’nin terörle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini duyurdu. Obama konuşmasında ABD’nin hava operasyonlarına devam edeceğini belirtti. Obama, ayrıca Suriye’ye düzenlecek bir kara operasyonun ABD’nin yararına olmayacağını vurgularken, bölgedeki IŞİD’e karşı savaşan muhaliflere eğitim ve muhimmat sağlanmasına devam edileceğini duyurdu.

Obama konuşmasında Türkiye’den de bahsetti. Obama, “Türkiye ile birlikte Suriye sınırını kapatıyoruz” dedi. Obama ayrıca ABD vatandaşları için silah edinmenin zorlaşması gerektiğini de vurguladı. Obama, müslüman toplumların da IŞİD ile mücadelede ABD’nin en büyük destekçisi olması gerektiğini vurguladı. Amerikan Başkanı, ABD sınırları içerisinde ayrımcılığa yerin olmadığını vurgularken, IŞİD’in islamı kesinlikle temsil etmediğini söyledi.

Etiketler: » » » »
Share
212 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET