logo

26 Aralık 2015

Şırnak’ta 3 aylık bebek ve dedesi öldü!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Cuma akşamı Sur mahallesinde çıkan çatışmanın ortasında kalan 3 aylık Miray isimli bebek ile dedesi Ramazan İnce hayatını kaybetti. Bebeğin annesi Soulın İnce ise yaralandı.

şırnak-cizre-miray bebek-ramazan dedeŞırnak’ın Silopi ile birlikte 14 Aralık’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre ilçesinde güvenlik güçleri, kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor. Cizre İlçesi’nde şiddetli çatışmalar olurken, akşam saatlerinde Sur Mahallesi’nde Soulın İnce, 3 aylık kızı Miray ile evlerinin bahçesinde bulunduğu sırada kurşunların hedefi oldu.

Anne ile bebeği ağır yaralanırken, yakınları 112 Acil Servisi arayarak ambulans istedi. Evin bulunduğu bölgeye hendek ve barikatlar nedeniyle ambulansın giremeyeceği belirtilerek, aileden yaralıları Nusaybin Caddesi üzerine getirmeleri istendi.

Dede yolda vurulup öldü

Dede Ramazan İnce, yaralı gelini ile torununu alarak Nusaybin Caddesi’nde bekleyen ambulansa gitmek için yola çıktı. Bu sırada sokakta yeniden çatışma yoğunlaştı ve kucağındaki torununu ve yanındaki gelinini ambulansa yetiştirmeye çalışan Ramazan İnce, isabet eden kurşunlarla olay yerinde hayatın kaybetti.

Çevreden yardıma koşanlar Soulın İnce ve bebeği Miray’ı, ambulansa ulaştırdı. Hemen Cizre Devlet Hastanesi’ne götürülen yaralılardan Miray bebek, doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi. Durumu ağır olan anne Soulın İnce, ilk müdahalesinin ardından Adana’ya sevk edildi.

Cizre’de çatışmalar Cumartesi günü Cudi Mahallesi’nde yoğunlaştı. Sur Mahallesi’nin hâkim tepelerinde konuşlandırılan tanklar, bombaların tuzaklandığı barikatları vurdu. Tank Tabur Komutanlığı’ndan çıkan tankların da ilçe merkezindeki mahallelere girdikleri görüldü. Alibey Mahallesi’nde ise roketatarı isabet ettiği bir evde hasar meydana geldi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
534 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET