logo

26 Haziran 2014

Sert tepki: Süper Lig’den çekilebiliriz

Trabzonspor, Aziz Yıldırım’a yeniden yargılama kararı verilmesine yönelik tepkisini sertleştirdi. Bordo-mavili kulüp, Süper Lig’den çekilmeyi gündemine aldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında yeniden yargılanma kararı vermesinin yankıları sürüyor.

Galatasaray’ın yanı sıra Trabzonspor’un alınan karara tepkileri devam ediyor. Hatta bordo-mavili kulüp tekisini biraz da sertleştirdi ve Süper Lig’den çekilmeyi gündemine aldı.

Yönetici Murat Türköz, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı kararın ardından, yönetim kurulu olarak, başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na ligden çekilmeyi önerdiklerini söyledi. Türköz, “Sadece Trabzonspor taraftarını değil, temiz futbola inanan herkesi yaralayan bu kararı tanımıyoruz” dedi.

“Dört senedir adaletin terazisi sürekli şaşıyor” diyen Murat Türköz, “Anladık ki şike devam ediyor. Ligden çekilmemiz halinde bu hak ihlalinin dünyada yankı bulacağını düşünüyoruz. Başkanımız Sayın Hacıosmanoğlu da çekilme kararını uygulayabileceğimizi söylüyor. Şike sürecinde gördük ki güçlünün hukuku var ve adalet terazisi kişilere göre işliyor. Eğer vicdanları kanatan bu kararlar aynen devam ederse ve bu karar düzeltilmezse ‘biz yokuz’ demeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.