logo

19 Aralık 2014

Şenol Güneş’ten Fenerbahçe’ye Arda Turan benzetmeli yanıt!

Bursaspor teknik direktörü Şenol Güneş, Özlüce Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Şenol GüneşBursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe ile adı anılan Ozan Tufan ve Serdar Aziz hakkında açıklamalarda bulundu.

Ozan Tufan ve Serdar Aziz hakkında çıkan transfer haberleri ile ilgili Güneş şunları söyledi:

“Bunların bizim oyuncumuza da kulübe de yararı yok. Bizim gazetede yer almamız sadece Ozan ve Serdar’ın transferiyse Türk futbolunun halini düşünün. Diğer kulüplerin bir çoğu bunu gazeteciler kanalıyla kamuoyu oluşturabiliyor. O yüzden güçler dengesi hatalı.”

“Ozan ve Serdar konusunda 1 yıl daha burada kalmalarından yanayım. Bugün Türkiye’nin en iyi stoperi olacak Serdar’ı yaşıyoruz. Serdar’ın yetenekleri var, eksiklerini düzeltmeye başlamıştı.

“TÜRKİYE KOŞULLARI GERİYE İTİYOR”

“Yıldız oyuncu alırsanız hem ona hem Türk futboluna zarar verirsiniz. Belki 1-2 sene sonra geç kalınmış da olsa Türkiye’nin dünyadaki en iyi stoperi olacak Serdar. Burada yaşam ve Türkiye’nin koşulları onu geriye itiyor.”

“Arda da böyleydi. Serdar’ın önünde çok zaman olduğunu düşünüyorum. Aynı şey Ozan, Serdar ve Enes için de geçerli. Enes oynattığım oyunlarda benim düşündüğüm Enes gibi oynamadı. İsteğiyle oyunu örtüşmedi. Son dönemde oyun hırsı düzeliyordu ama sahada bunu gösteremedi. Hataları olacak, belki bize zarar verecek ama yetenekli oyuncu. Yeteneğiyle üst seviyede. İsteğiyle, çalışmasıyla üste çıkarmalı.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.