logo

17 Kasım 2014

Sakala savaş açan İlhan Cavcav’a kötü haber!

İlhan Cavcav’ın sakal yasağı koyması çok zor, çünkü kurallar gereği kulüpler ‘iç yönetmeliklerini’ sezon öncesinde TFF’ye bildirmek zorunda.

Gençlerbirliği-sakal-sakallıGençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın futbolculara sakal yasağı getirdiğini açıklaması tartışmaya yol açarken, talimatlar kulüplerin bu tür uygulamalarına sınırlama getiriyor. Cavcav, yasak gerekçesini ‘Kulübümüzün yönetmeliğinde, futbolcu herkese örnek olacak’ ibaresine dayandırırken, Profesyonel Futbolcuların Statü ve Transfer Talimatı’nın 24. maddesi, kulüplerin uyması gereken yükümlülükleri düzenliyor.

KULÜPLER İÇ YÖNETMELİKLERİNİ SEZON ÖNCESİ BİLDİRMEK ZORUNDA

Bu maddenin, c fıkrasında; Kulüpler sezonun başlamasından en geç bir hafta önce, bir sonraki sezon uygulayacakları iç yönetmeliklerini ve/veya disiplin talimatlarını TFF’ye göndermek zorundadır. Kulüpler TFF’ye tescil ettirdikleri ve uygulayacakları iç yönetmeliklerini ve/veya disiplin talimatlarını imza karşılığında futbolcuya teslim veya noter aracılığı ile tebliğ eder” ibaresi geçiyor.

CEZA VERİLİRSE İŞLER KARIŞIR

Gençlerbirliği kulübünün, sezon öncesinde sakal yasağı ile ilgili bir konuyu detaylandırmadığı öğrenildi. Kulübün önce ağır para cezası ardından da kadro dışı bırakma uygulamasının, oyuncu ile kulüp arasında ihtilafa yol açabileceği, futbolcunun böylesi bir durumda hukuki işlem başlatabileceği belirtiliyor.

KULÜPLER CEZALARI VE NEDENLERİNİ TFF’YE DE BİLDİRİYOR

Aynı maddenin d fıkrasında ise ‘Kulüpler, futbolcularına verdikleri para cezalarına ait kararlarını, nedenleri, tutarları ve noterden onanmış karar örnekleri ile birlikte, karar tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde futbolcuya ve TFF’ye bildirmek zorundadır” deniliyor.

2 BİN 500 LİRA MAAŞ ALANA 25 BİN LİRA CEZA OLUR MU!

Gençlerbirliği’nde geçen sezon Hacettepe’den alınan ve aylık 2.500-3.500 TL arasında maaşa oynayan Berat Tosun, Çağrı Bülbül, Halil İbrahim Pehlivan gibi oyuncuların sakal yasağına uymaması sonucunda 25 bin TL cezaya çarptırılması ya da kadro dışı bırakılmasının yönetmelikler gereği sıkıntıya yol açabileceği ileri sürüldü.

GENÇLERBİRLİĞİ’NDE DOKUZ SAKALLI FUTBOLCU VAR

Gençlerbirliği’nde, Sedat Bayrak, Hakan Aslantaş, Uğur Çiftçi, Nizamettin Çalışkan, Artun Akçakın, Doğa Kaya, İrfan Can Khaveci ve Gosso, Başkan İlhan Cavcav’ın özellikle eleştiri konusu yaptığı, Slaven Biliç, Olcay Şahan, Selçuk İnan ve Volkan Demirel’in ki kadar olmasa da zaman zaman sakal uzatıyor.

Kaynak : Hürriyet

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.