logo

07 Aralık 2015

Rus füzeleri nedeniyle uçuşlar iptal!

Irak yönetimi, Rusya’nın hava operasyonları nedeniyle kuzeydeki hava sahasını iki gün boyunca uçuşlara kapattı. 7-8 Aralık’taki uçuş yasağı nedeniyle Türk Hava Yolları, Pegasus ve Atlasglobal Hava Yolları da seferlerini iptal etti.

rus füzesiIrak yönetimi, Rus füzelerinin Irak üzerinden Suriye’yi vurma olasılığı nedeniyle 23-25 Kasım’da Erbil ve Süleymaniye uçuşlarını yasaklamıştı.

Rusya’nın operasyonlarını tekrar başlatması üzerine, dün gece saat 00.00’dan itibaren Irak’ın kuzeyindeki hava sahası sivil uçuşlara kapatıldı.

THY, yolculardan, Irak’a uçuşlar öncesi bilgi almak için www.thy.com adresini ziyaret etmelerini veya 444 08 49 no’lu çağrı merkezini aramalarını istedi.

Bu arada, Atlasglobal Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Erbil’e 3 Eylül’de, Süleymaniye’ye de 7 Eylül’de sefer başlatmıştı. Uçuşlar İstanbul’dan bu iki kente her gün yapılıyordu.

Pegasus Hava Yolları da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Erbil’e 7 Eylül’de sefer başlatmıştı. Uçuşlar haftanın 4 günü gerçekleştiriliyordu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
257 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET