logo

13 Temmuz 2014

Prandelli’den itiraf! “Sabri’yi görünce şok oldum”

Galatasaray’da camiayı şoke eden Sabri Sarıoğlu’nun kadro dışı bırakılması olayının detaylarına ulaşıldı.

15 yıldır sarı-kırmızılı forma ile mücadele eden oyuncunun bileti yeni teknik direktör Cesare Prandelli’nin önceki gün aldığı kararla kesilirken İtalyan teknik adam aldığı kararı başkan Ünal Aysal ile de paylaştı.
Selefi Roberto Mancini ile G.Saray hakkında görüşüp bir rapor aldığını belirten Prandelli, Sabri’yi takımda neden düşünmediğini ise şu sözlerle Aysal’a anlattı:

“Öncelikle Mancini’nin raporuna baktım. Sabri için ‘Teknik açıdan yetersiz ve dağınık’ yazıyordu.
Florya’ya gelince ben de kendi çalışmamı yaptım 4 gün boyunca. İşin doğrusu Florya’ya geldiğim ilk gün Sabri’yi karşımda gördüğümde şok oldum. G.Saray gibi bir takımın kaptanının çok daha değişik bir tarzı olmalı.
Gerek Sabri’nin kıyafeti gerekse de bana yaklaşımı, G.Saray kaptanından beklentilerimin çok uzağındaydı. Ayrıca göbekli oluşu dikkatimi çekti. Takım kaptanının her özelliği ile diğer oyunculara örnek olması gerekir. Göbekli kaptan mı olur?

“TEKRAR DÜŞÜNECEĞİM”

Kendi izlenimlerimle Mancini’nin raporunu birleştirince Sabri’yi kamp kadrosuna almadım. Ama kendisi ile ilgili son kararım bu değil. Onu kadroya almayışım bir uyarı özelliği taşıyor. Sabri gerekli uyarıyı alır, İstanbul’da çok çalışır, göbeğinden kurtulur ve istediğim forma girerse kendisini kadroya almayı tekrar düşünürüm.

Ama onu kadroya almam, tekrar kaptan yapacağım anlamına gelmez.

Sabri, benim idealimdeki G.Saray kaptanından çok uzakta. Gerek stil olarak gerekse de tarz olarak Sabri isteklerimin uzağında.”
Kaynak: Gazetevatan

Etiketler: » » » » » »
Share
2708 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.