logo

29 Aralık 2015

”ODTÜ’ye ancak sınavla girersin”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın “Cizre’ye nasıl girildi, Silopi’ye nasıl girildi. ODTÜ’ye de öyle girilir” sözlerini eleştirdi, “ODTÜ’ye tankla topla giremezsin. Girmek istiyorsan ancak sınavla girersin” dedi.

kılıçdaroğluPartisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar çevrelerinden ODTÜ’ye yönelik eleştirilere “ODTÜ’ye Cizre’ye girdiğimiz gibi gireriz diyorlar. ODTÜ’ye tankla topla giremezsin. Girmek istiyorsan sınavla girersin.” dedi. AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın  “Cizre’ye nasıl girildi, Silopi’ye nasıl girildi. ODTÜ’ye de öyle girilir, bu ahlaksızlara bu edepsizlere bunun hesabı sorulur” sözünü hatırlattı ve şunları söyledi:

“Son günlerde kafayı ODTÜ’ye takmışlar. Hiç kimse unutmasın ODTÜ dünyanın en önemli markalarından biridir. Gelişmekte olan ülkeler arasında dünya üçüncüsüdür. Sıralamaya ilk giren üniversitelerden biridir. Şimdi baskı kurmaya çalışıyorlar. ‘Namaz kılan öğrencilere saldırıldı’ deniyor. Hiçkimsenin namazına karışılmıyor. Yıllardır namaz kılınıyor orada. Neden şimdi saldırı? Provokasyonlar yapılıyor. Gencecik çocuklarımız istismar ediliyor… Hemen ardından rektörler suçlanıyor. Üniversite suçlanıyor. ‘2 bin kişilik camisi var genişletik. 4 yıl önce de mescidi büyüttük’ diyorlar. Hiç kimse saldırıya uğramamıştır ancak provokasyon kurulmaya çalışılıyor. ODTÜ’lüler kendi üniversitesine sahip çıkacaktır. ODTÜ’ye tankla topla giremezsin, ODTÜ’ye girmek istiyorsan sınavla girersin. Bileğin, gücün yetiyorsa girersin.”

‘Can ve mal güvenliği yok’

Kılıçdaroğlu, şu anda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük krizlerinden birinin yaşandığını söyledi ve ekledi:

“Şu sokakta bir vatandaşa sorun bu ülkede adalet var mı diye. Niye yok? Adaleti kim bu hale getirdi” diyen Kılıçdaroğlu, “Dilleri dönse CHP diyecekler ama CHP iktidarda değil. Kim yönetiyor 13 yıldır bu ülkeyi? Kim bu hale getirdi? Hangi vatandaşın can ve mal güvenliği var? Bir kişi çıksın benim can ve mal güvenliğim var desin. Gazeteciler doğru haberler yaptı diye hapiste. 32 gazeteci hapiste, böyle demokrasi, böyle hukuk mu olur? Sade vatandaşa gelince hukuk kendilerine gelince guguk. Hukuk yok ortada.”

‘Asgari ücreti bizden öğrendiler’

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 5 temel sorunu olduğunu belirtti. Terör, ekonomi, eğitim, toplumsal barış ve hukukun 5 temel sorun olarak ortaya çıktığını kaydeden Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“2 kez arka arkaya genel seçimler yapıldı. 2 seçim arasında 400’e yakın vatandaşımız teröre kurban gitti… Toplumsal barış dinamitlendi, hukuk katledildi, sizlere ömür, adalet bitti. 13 yıldır ülkeyi yönetin bir siyasal iktidar ülkeyi bu noktaya getirdi. Şimdi vatandaşlarıma sesleniyorum. 13 yılda benim söylediklerimin şu noktası yanlış diyen bir Allah’ın kulu var mı? Asgari ücretin ne olduğunu bilmezlerdi bizden öğrendiler.”

Kaynak: Al Jazeera

Etiketler: » » » » »
Share
328 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET