logo

Muğla’da tur midibüsü faciası: 24 ölü!

Muğla Marmaris karayolunun Sakar Geçidi mevkiindeki virajlı rampada, İzmir’den anneler günü için gelen kadınları taşıyan bir tur otobüsü devrildi.

muğla-kazauğla-Antalya karayolunda midibüsün uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada, 24 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi ağır yaralandı.

Muğla Valisi Çiçek, hayatını kaybedenlerin arasında yabancı turist olmadığını belirtti.

Midibüsün freninin patlamış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu belirten Çiek, kazanın nedeni hakkında araştırmaların devam ettiğinin de altını çizdi.

Çoğunluğu kadın yolculardan oluşan midibüs, Anneler Günü nedeniyle İzmir’den yola çıkmıştı.

Vali Vekili Köten kaza yapan araçta 31 kişinin bulunduğunun tahmin edildiğini belirttiSakar’ın en keskin virajında kaza, seyir terasının bulunduğu bölgede meydana geldi.

muğla-kazaİki ihtimal üzerinde duruluyor. Midibüsün freninin patlama ihtimaliyle birlikte şoförün aracı gerektiğinden hızlı kullanmış olabileceği de düşünüyor.

de “Edindiğimiz bilgiye göre kaza, yerli turistleri taşıyan tur midibüsünün şarampole düşmesiyle kaza meydana geldi. Yaralıları kaza yerinde ilk müdahaleyi yapıp hastanelere sevk ettik. Yaralıların içinde sağlık durumu ağır olanlar da var. Ölü sayısı artabilir. Savcının incelemenin ardından ölenlerin cesetleri adli tıp morguna kaldırılacak. Olay sıcak olduğu için ölenlerin kimlikleri henüz belirsiz” dedi.

Kazanın ardından bölgeye gelen görevliler, 24 kişinin hayatını kaybettiği midibüsün enkazını kaldırmak için çalışmalara başladı.

Etiketler: » » » »
Share
727 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.