logo

‘Monşer, gitsin hocasına ders versin’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçimi kapsamında Malatya’da halka yaptığı konuşmada Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüklenerek ,”Sen Monşer aklında bize ders vereceğine, Pensilvanya’daki hocana üslup dersi ver” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da halka yaptığı konuşmada bir diğer Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüklendi. Erdoğan özetle şunları ifade etti:

‘SEN PENSİLVANYA’DAKİNE DERS VER’
Monşer aklıyla bize üslup dersi vermeye çalışıyorlar. Sen git, ağzını açtığında lanet, bela okuyan Pensilvanya’daki hocana ders ver. Pensilvanya’dakinin ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Bir kez olsun Gazze, İsrail diyemiyor. Eğer derse efendileri ipini çeker de ondan.

‘ÇARKÇI KEMAL’İN ÇARKÇI EKMEL OLUR’
“8 yıl İslam Konferası’nın başına gönderdik, ne büyük yanlış yapmışız. Ne yaptın orada  Suudi Arabistan gibi ülkeler zor kurtuldular. Bize ricada bulundular, cumhurbaşkanımıza ricada bulundular, bana ricada bulundular, Dışişleri Bakanıma ricada bulundular. Çıksın bunu da inkar etsin. Doğru eder, eder. Çünkü ‘çarkçı Kemal’in yanında yetişen o da çarkçı Ekmel olur.”

‘HALKA HAKARETE EDİYORLAR’
Halkın ahlak reformuna ihtiyacı var. Şimdi, gazeteci kılıklı bir militan kadın çıkmış. Eline vermişler bir kalem. Çıkartıyorlar, malum bu Doğan medya grubunda bir yere. Sonra kalkıyorlar, yüzde 99’u Müslüman bu halka hakaret ediyorlar.

‘SEÇME VE SEÇİLME YAŞI 18 OLACAK’
Seçme ve seçilme yaşını 18’e indireceğiz. Avusturya, Hollanda ve İspanya’da oluyor da benim ülkemede niye olmasın. Bizim gençlerimize hakaret eden MHP’den de hesabı Pazar günü sandıkta soracağız.

‘DOĞAN GRUBU İSRAİL SALDIRI ALTINDA DİYOR’
İsim veriyorum açıkça. Doğan grubu, Radikal gazetesi  İsrail saldırı altında diyor. Ey Doğan grubu İsrail mi saldırı altında Filistin mi? Tanklarla toplarla Gazze’ye giren kim? Bunu sen hangi ruh ve vicdanla söyleyip bu başlığı atabiliyorsun?

‘GAZETECİLER ÖLDÜRÜLÜRKEN KİMSE AĞZINI AÇMADI’
İsrail, Filisten’de 10 gazeteci öldürüldü. Dünyadan bir tek tepki duydunuz mu? Sabaha akşam Türkiye’yle uğraştılar. Kılıçdaroğlu bir tek kınama yapmadı. Kimin ne dediği önemli değil, bizim ne düşündüğümüz önemli.

‘YOKSUL ÖĞRENCİLER DE ÖZEL OKULLARDA OKUYACAK’
Daha önce çıkardığımız bir yasayla öğrencilere özel okullarda okumaları için destek imkanı getirmiştik. 2014-2015 eğitim öğretim döneminden başlayarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin özel okullarda okumalarını temin edeceğiz.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
678 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.