logo

29 Mayıs 2014

Mircea Lucescu’ya şok! Evi kuşatıldı!

Savaş ortamından rahatsız olan Lucescu’ya “Zam yapayım, kal” diyen Shakhtar sahibinin Donetsk’teki evi silahlı güçlerce kuşatıldı.

Mircea Lucescu’nun yaşadığı kentteki gerilim her geçen gün şiddetlenirken, gelişmeler de Rumen teknik adamı her geçen gün daha da çok endişelendiriyor. Ukrayna’nın doğusunda iç savaşı yaşayan Donetsk kentinde bulunan deneyimli teknik adam, bir yıl daha sözleşmesi bulunan Shakthtar Donetsk takımının başında kalıp kalmamak konusunda her geçen gün daha çok şüpheye düşüyor.
Rusya yanlılarının geçtiğimiz gün kentteki havaalanını işgal etmesi ve silahların patlamasının ardından ölümlerin yaşandığı şehirde son olarak Shakhtar kulübünün sahibi de şiddet olaylarından nasibini aldı. Lucescu’ya takımda kalması için yıllık 4.5 milyon euroluk yeni bir sözleşme teklif edeceği söylenen Rinat Ahmetov’un evinin Rusya yanlıları tarafından sarıldığı belirtildi.
Kiev Post gazetesinin haberine göre yaklaşık 2000 Rusya yanlısı silahlı güç, milyarder iş adamının ikamet ettiği evin etrafını kuşattı. Ukrayna’nın yeni hükümetine verdiği destekle bilinen Shakhtar başkanına tepki gösteren grubun, “Halk düşmanı Ahmetov” şeklinde sloganlar attıkları belirtildi. Şans eseri Ahmetov’un iş nedeniyle Kiev’de bulunduğu, aksi takdirde çok tehlikeli şeylerin yaşanabileceğine dikkat çekildi.

Takımıyla bir yıl daha kalmayı istediğini söyleyen Mircea Lucescu, “Ancak kararımı kentteki politik ortama göre vereceğim” demişti. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi bir çok Türk takımının adı Rumen hocayla anılıyor.(Skorer)

Etiketler: » » » » » » »
Share
1116 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.