logo

Mavi Marmara gazisi Suriye’de hayatını kaybetti!

İyilik Derneği adına kurban yardımlarını organize etmek için İdlib’de bulunan Yakup Alnıak, ABD bombardımanında hayatını kaybetti. Gazze’ye yardım götürürken saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisinin yolcuları arasında olan Alnıak’ın naaşı şehit düştüğü Suriye’de defnedilecek

Yenişafak’ta yer alan haberde; Mavi Marmara aktivisti Yakup Alnıak, İyilik Derneği (İYİLİKDER) adına kurban organizasyonu yapmak için gittiği Suriye’de Amerikan uçaklarının bombardımanı sırasında şehit oldu. Bir gurup arkadaşı ile bilrikte bir hafta önce Suriyeli mültecilerin durumunu yerinde görmek ve yaklaşan Kurban bayramı öncesi çalışma yapmak için İdlip kasabasında bulunuyordu. Alnıak, geçtiğimiz gün Amerikan uçaklarının hedefi oldu. Bombardıman da Alnıakla birlikte çok sayıda sivil vatandaş da hayatını kaybetti.

SURİYE’DE DEFNEDİLECEK

Yakup Alnıak’ın oğlu Ekrem Şamil Alnıak, babasının şehit olduğunu doğruladı. Şamil Alnıak, ‘Bombardımanda şehit olan onlarca sivilin vucudunda ağır yanıklar meydana gelmiş. Cesetler tanınmayacak durumdaymış. Babamın şehit düştüğü topraklarda defninin uygun olacağına inanıyoruz’ dedi. Daha önce Gazze’ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde de bulunan Yakup Alnıak’ın kaleme aldığı ‘Mavi Marmara’nın Serencamı’ adlı bir kitabı bulunuyordu. Son olarak facebooktan kızı ile birlikte fotograflarını paylaşan Alnıak, Kuran’dan ‘De ki…. hayatım ölümüm O’nun içindir’ ayetini paylaşmıştı.

Mavi Marmara aktivistlerinden Yakup Alnıak, Filistin gönüllüsü olarak tanınıyordu.

Ben ağlamayayım da kim ağlasın!

İslam coğrafyası ile ilgili konularda bir çok panelde konuşan Yakup Alnıak, Meşale Derneği’nin çıkardığı dergide, Suriye için şunları yazmıştı:

‘Suriye..

Acıya bağışıklık kazanmış bir halk… Seması kara bulutlarla kaplı coğrafya.

Bu zulme yürek dayanır mı? Ben ağlamayayım da kim ağlasın?

Katliam görüntülerinizi dehşet içinde izlemekten bıktık artık.

Peygamberlerin lisanı ile yalvarıyoruz.

Ya rabbi! Sen Esed ve avanesine mülkü/ silahları, insanlara zulmetsinler/ katletsinler diye mi verdin? Ya rab! Onların sahip olduğu her şeyi sil süpür.. Yunus 88’

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
574 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.