logo

11 Kasım 2016

Mardin’de PKK saldırısında yaralanan kaymakam şehit oldu

PKK’nın dün düzenlediği saldırıda yaralanan Mardin’in Derik ilçesi kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, şehit oldu. Saldırıyla ilgili 25 gözaltı yapılırken, bu kişiler arasında kaymakamlık çalışanları da var.

muhammet-fatih-safiturkMardin’in Derik ilçesi kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk şehit oldu.

Safitürk, dünkü bombalı saldırıda yaralanmıştı.

Safitürk’ün ölüm haberini, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya verdi. Vali, PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda yaralanan Safitürk’ün tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu bildirdi.

BABA SAFİTÜRK: VATAN UĞRUNA BEN DE HAZIRIM

Şehit olan Kaymakam Safitürk’ün babası Asım Safitürk, Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde gazetecilere açıklama yaptı.

Terörü lanetleyen ve oğluyla gurur duyduğunu dile getiren Safitürk, “Vatan, uğrunda şehit olan varsa vatandır. Vatan uğruna ben de hazırım. Oğlumu şehadete ulaştıranları Allah’a havale ediyorum, vatan sağ olsun. Allah, vatanımıza ve milletimize yardım eylesin. Allah, terörü destekleyenlerin kendi başlarına bela etsin.” diye konuştu.

25 KİŞİ GÖZALTINDA

Bu arada, Kaymakam Safitürk’ün şehit olduğu saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 25’e yükseldi.

Saldırının ardından başlatılan soruşturma kapsamında güvenlik güçlerince ilçe genelinde gerçekleştirilen operasyonda, 5 kişi daha yakalandı. Böylece gözaltına alınanların sayısı 25’e yükseldi. Gözaltına alınan şüpheliler arasında kaymakamlık çalışanları da bulunuyor.

25 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share
220 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET