logo

LYS şampiyonu Kayseri’den Hasan Öztürk

Lisans Yerleştirme Sınavları’nda YGS 4 puan türüne göre Türkiye birincisi Kayseri’den Hasan Öztürk oldu. İzmir’den Fethullah Gülen ise TM-1 ve TM-2 puan türlerinde Türkiye üçüncüsü oldu.

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre Kayseri Özel Kılıçaslan Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Hasan Öztürk, Y-YGS 4 puan türüne göre Türkiye birincisi, Y-MF 2 puanına göre de Türkiye 4’üncüsü oldu.

Okulu tarafından yapılan yazılı açıklamada çok mutlu olduğunu dile getiren Öztürk, şunları kaydetti:

“4 yıllık bir çalışmanın ardından YGS’de Türkiye 41’inciliği elde etmiştim, hedefimi daha da yükselterek çalışmalarıma hız verdim. Allah bana LYS’de de Türkiye birinciliği nasip etti, çok mutluyum. İkiz kardeşim Hüseyin de Türkiye derecesine imza attı, birlikte aynı üniversitede tıp okumayı düşünüyoruz.”

Öztürk’ün, Çankırı’da ailesiyle birlikte yaşadığı ve eğitim için Kayseri’ye geldiği belirtildi.

GÜLEN: BİRİNCİ OLDUM DİYE BAĞIRMAK İSTERDİM AMA…
TM-1 ve TM-2 puan türlerinde Türkiye üçüncüsü, TM-3’te Türkiye dördüncüsü olan Özel Yamanlar Fen Lisesi öğrencisi Fethullah Gülen de, sınava düzenli bir şekilde çalışarak hazırlandığını söyledi.

Sene başından beri sıkı çalıştıklarını ifade eden Gülen, “Belli bir düzenimiz vardı, her gün belli saatlerde sınıf arkadaşlarımla ders çalışıyorduk. Dayanışmanın ve düzenin verdiği motivasyon var, bu motivasyon bizi başarıya götürdü. Ders çalışma süresinden ziyade verimli ders çalışma daha önemli. Verimli çalışmak; konsantre olmak, o an dersten başka bir şeyle ilgilenmemek, merak ettiklerini sormaktır” diye konuştu.

“Hayal ederdim hep, bağırıp çağırayım ‘birinci oldum’ diye ama öyle bir şey olmadı” ifadesini kullanan Gülen, hukuk eğitimi almayı istediği dile getirdi.

Gülen, bir soru üzerine Fethullah Gülen’in babasının amcası olduğunu ifade etti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
804 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.